На Великдень на Черкащині суттєво потепліє

Минула ніч видалася найхолоднішою з початку квітня, а у західній частині Черкащини у повітрі СПОСТЕРІГАЛИСЯ СИЛЬНІ ЗАМОРОЗКИ інтенсивністю 1-2º, що у цю пору є стихійним метеорологічним явищем ІІ рівня небезпечності. Проте, шкоди сільськогосподарським культурам заморозки як у повітрі, так і на ґрунті не завдали, адже були короткотривалими та цілком безпечними для фазового розвитку, в якому знаходяться вегетуючі культури.

Про це повідомив директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань у фейсбуці.

Холодна та волога I половина квітня 2022 року із середньодобовою температурою повітря 6-9º тепла, що на 1-5º холодніше за норму, навряд чи до кінця місяця виправить свою репутацію. Наразі температурний фон відстає від норми на два з половиною тижні, і більше відповідає кінцю березня.

Тепер детальніше. СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ характеризуватиметься циклонічною погодою. Справа у тому, що Черкащина залишається на західній периферії балканської депресії, у зоні холодного та вологого повітря. У такій ситуації знову дощитиме, температури вночі 1-6º тепла, вдень 7-12º тепла.
21-23 квітня – ЦИКЛОНІЧНА БЕЗОДНЯ. Активізується південний циклон, який додасть нам значну кількість (10- 15 мм) опадів, місцями гримітимуть грози. Тож можна припустити, що квітень 2022 буде забезпечений подвійною нормою опадів та виправить помилки попередніх сухих місяців.
Добра новина – атмосферні фронти перекриють доступ арктичного холоду в наш регіон і повітря поступово прогріватиметься.

ЩОДО ПОДАЛЬШИХ ПЕРСПЕКТИВ, то до суботи 23 квітня доведеться трохи померзнути, денні максимуми не перевищуватимуть 8-13º тепла.
За попередніми синоптичними оцінками, НА ВЕЛИКДЕНЬ СУТТЄВО ПОТЕПЛІЄ: вночі 4-9º, вдень 15-20º тепла.
Наповнення Канівського та Кременчуцького водосховищ триває. До повного наповнення залишається 30 см. Температура води становить 7-8º.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *