Гуманітарна допомога на 100 тисяч євро прибула до Черкас (фото, відео)

Гумконовой з допомогою на суму близько 100 тисяч євро прибув з Німеччини у Черкаси до волонтерського “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті”. У його складі автобус-реанімобіль, апарати узд, швл, консерви, ліки і т.і. Це стало можливим завдяки спільній, злагодженій роботі волонтерів Пункту та їхніх німецьких друзів. Одразу з Черкас реанімавтобус відправився до військових у Харків.

Гумконвой у складі двох бусів – “Ніссан” і “Рено” (з автобусним причепом) та великого автобуса “Mercedes-Benz”, обладнаного під пересувний шпиталь, прибув у Черкаси до волонтерського “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті”.
Загальна вага всього вантажу привезеного у Черкаси, як сказали німецькі благодійники, склала близько 10 – 12 тон.
Зустрічали конвой у Черкасах волонтери і очільниця “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті” Інна Бандура та інші учасники та гості дійства.

Машини гуманітарного автопоїзду
Автобус-шпиталь

– Це вже третій аналогічний гуманітарний автопоїзд із Німеччини. Щиро дякуємо нашим німецьким спонсорам, які зібрали цю допомогу і забезпечили її прибуття у Черкаси. Йдеться про три автобуси, заповнені гуманітарною допомогою. Серед автобусів і реанімобіль з необхідним устаткуванням. Він унікальний тим, що може не тільки оперативно доправляти поранених солдат до шпиталю, але й має необхідне обладнання, щоб поки йде транспортування бійців, ефекстивно проводити реанімаційні дії. Всі транспорті засоби автопоїзду були заповнені гуманітарною допомогою. Тут і намети та розкладні ліжка для військових, і каски для медиків, і дороговартісні медичні апарати, серед яких узд, швл тощо, і різні продукти харчування, включаючи макаронні вироби, тушонку і консервовані супи, і засоби інидвідуальної гігієни тощо для переселенців. Також у складі вантажу ліки, які нині дуже потрібні для військових на передовій, – розповіла Інна Бандура.

Розвантажували гуманітарну допомогу всі разом, від рядового волонтера до очільниці “Пункту благодійної допомоги “Хрещатик Сіті”

З її слів, комплектування, логістика та документальне забезпечення – це спільний результат діяльності волонтерів “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті”, особисті зв’язки волонтерської родини Олени та Ігоря Ясильківських та сприяння голови Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця.

Троє друзів- волонтерів як троє мушкетерів
З ліва на право: Абдулгані Тургут, Ігор Ясельківський, Григорій Кох (Верємєєв)

Як повідомив журналістам “City News” волонтер «Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті» Ігор Ясельківський, орієнтовна вартість гуманітарного вантажу складає приблизно 100 тисяч євро (близько 30 тисяч євро коштує автобус-шпиталь).
Цю допомогу, як і дві попередні у Німеччині зібрали і власноруч привезли в Україну черкаський німець Григорій Кох (Верємєєв) та курд, який вже 20 років живе у Німеччині Абдулгані Тургут.

– Як тільки почалось нове вторгнення російських військ в Україну, я не знаходив собі місця. Все думав, як краще допомогти. І вирішив збирати для України гуманітарну допомогу. Живу у невеличкому містечку (близько 20 тисяч населення), яке знаходиться у близько 70 кілометрів від Берліна. Першу допомогу ми з моїм другом – Абдулгані Тургутом (для друзів він просто – Абу) зібрали за чотири- п’ять годин. Це був бус гуманітарки. Далі зібрали і пригнали сюди 20-тонну вантажівку з гумдопомогою. Це ми зібрали за два тижні. У нашому місті немає ніяких волонтерських організацій. Тож збирали вантаж за допомогою оголошень у “Фейсбук” і місцевих газетах. Цього разу до збору допомоги підключилась і влада міста та землі (“земля” – область у Німеччині, – ред.) Нині – як бачите, два буси і автобус-шпиталь. Все це – спільне надбання багатьох спосносорів, – поінформував Григорій Кох (Верємєєв).

Він також розповів про унікальність автобуса-шпиталя, який для потреб військових ЗСУ передали німецькі спонсори.

Ця машина – лікарня невідкладної допомоги на колесах. Вона тут завдяки владі міста Нойруппін, шефа федеральної землі Бранденбург, шефа німецького “Червоного Хреста”, клініки університету і інших. Цей реанімобіль може не лише вивозити поранених бійців, а й оперативно надавати їм медичну допомогу, – підкреслив пан Кох .

Слова підтримки українському народу прозвучали і вуст друга Григорія – Абдулгані Тургута.

Бажаю, щоб ця війна якомога швидше закінчилась перемогою України. Слава Україні!, – сказав Абу.

З ліва направо: Інна Бандура, Ігор Табурець, Марина Гаркава, Абдулгані Тургут, Олена Ясильківська, Григорій Кох (Венремєєв), Іван Журавльов.

Широку підтримку усім волонтерам, причетним до створення і доставки у Черкаси гуманітарного автопоїзда надав голова Черкаської обласної військової адміністрації (ОВА) Ігор Табурець. Адже Черкаська ОВА готувала необхідні супровідні документи. А також Ігор Табурець забезпечив автобус пальним на маршрут з Черкас до Харкова.

– Сьогоднішня подія – одна із плеяди найважливіших подій у сенсі надання допомоги тим областям, де є найбільша потреба у медичному чи гуманітарному плані. Це приклад того, що черкащани як волонтери, як найкращі громадяни України і Черкащини, сприяють нашим бійцям. Ось так по крапельці вони забезпечують лікування наших бійців. А цей автомобіль, ймовірно, може забезпечити не лише першу медичну допомогу, але й мінімальні операційні спроможності. Таким чином ми дуже сприяємо нашим Збройним Силам, – прокоментував подію голова Черкаської ОВА Ігор Табурець і щиро подякував друзям з Німеччини.

У спільній боротьбі за перемогу над окупантами з рф черкащани використовують всі можливості, у тому числі і особисті зв’язки.

– Ми дуже вдячні допомозі з боку голови Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця за максимальне сприяння та оперативне оформлення необхідних документів для доставки гуманітарної допомоги. Прибуття гуманітарного автопоїзду – спільна робота волонтерів “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті”, керівника ТРЦ “Хрещатик Сіті” Інни Бандури і нашої родини. Бо Григорій і Абу – це давні друзі нашої сім’ї, які активно допомагають українській нації перемогти у цій дуже важкій і нещадній війни, – зазначила керівник ТРЦ “Хрещатик Сіті” (підземний) Олена Ясильківська.

Куратор міського гуманітарного центру, заступник міського голови Черкас Марина Гаркава, передала “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті” кілька ящиків медикаментів.

За її словами волонтери “Пункту благодійної допомоги «Хрещатик Сіті” провели неймовірно велику роботу по залученню гумангітарної допомоги в Україну від зарубіжних спонсорів:

– Черкаси – велике місто, яке все волонтерить. Міська влада підтримуж всі волонтерські організації, які працюють офіційно, чесно, ефективно. Таким є “Пункт благодійної допомоги “Хрещатик Сіті”. Його волонтери успішно комунікують з закордонними партнерами і приносять благо для Черкас, наших міст-побратимів з регіонів де пройшли чи ще йдуть бої. Волонтери цього центру провели величезну комунікацію з Німеччиною, забезпечили прибуття гуманітарної допомоги і, особливо, автобуса-реанімобіля, який поїде до Харкова, щоб служити там, де найбільше потрібний. Від імені міської влади висловлюю велику вдячність всім волонтерам Черкас за їхню, нині вкрай потрібну роботу. Слава Україні! Разом до перемоги!, – сказала Марина Гаркава.

Автобус-шпиталь із Черкас до Харкова повів досвічений водій, ветеран АТО, корсунчанин Іван Журавльов.

– Це вже не перший автомобіль, який я поведу до наших військових. У ході боїв отримав поранення, тому не можу нині бути на передовій зі своїми побратимами, але допомагаю тим, чим можу. Автобус доїде до наших захисників цілим і неушкодженим, – запевнив Іван Журавльов.


“Пункт благодійної допомоги “Хрещатик Сіті” висловлює щиру вдячність німецьким спонсорам, які долучились до збору цієї гуманітарної допомоги.

Серед них:
Deutsches Rotes Kreuz OPR e.V.
Herr SATTELMAİR.
In Zusammenarbeit mit der niedegelassenen Ärztneischaft in OPR.
Landkreis Ostprignitz Ruppin.
Sparkasse Ostprignitz Ruppin.
Universität Klinik Ruppin Brandenburg.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *