У Черкасах хочуть перейменувати більше 100 скверів, вулиць та провулків

Питання найменування і перейменування скверів, вулиць, провулків та пам’ятного знаку у місті Черкаси обговорили та підтримали під час засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті. Воно відбулося 14 червня під головуванням першого заступника міського голови Черкас Сергія Тищенка. Усього розглянули 101 топонім.

Замість російських, радянських та пропагандистських назв запропоновані ті, що пов’язані з українською історичною та культурною спадщиною, козаччиною, повагою до інших народів, краєвидні або регіональні давні топоніми.

Окремо вшановуються українські герої сучасності. Наприклад, вулиця Героїв Поліції, вулиця Захисників України. Також у подальшому пропонується вшановувати їх пам’ять встановленням меморіальних дощок, нанесенням їхніх імен на меморіальні комплекси тощо.Пропонується значне збільшання кількості “жіночих топонімів” у Черкасах завдяки вшануванню постатей видатних жінок: Марії Заньковецької, Людмили Старицької-Черняхівської, Ольги Чемерис, сестер Гоменюк, Діани Петриненко, Галини Дидик, Віри Борушевської, Надії Суровцової, Надії Попової, Марії Приймаченко, Катерини Білокур, Наталі Лівицької-Холодної.

Також має побільшати топонімів, які свідчать про перетин українсько-литовської та українсько-польської історій: Князя Ольгерда, Князів Коріатовичів, Князів Острозьких, Кароля Шимановського, В’ячеслава Липинського.

Присвячених дружбі з іншими народами: з Грузією (Шота Руставелі), Ічкерією (Джохара Дудаєва), кримськими татарами (Амет-Хан Султан).
Зазначені пропозиції топонімічної комісії має затвердити виконавчий комітет та депутати міської ради на сесії.

«Сьогодні відбулося дійсно історичне засідання. Адже так багато топонімів комісія одночасно ще не пропонувала до затвердження. Багато перейменувань пов’язані із нашим бажанням дерусифікувати назви. Адже в країні іде війна із окупантами, і те, що ми робимо – це невеличкий внесок у нашу спільну перемогу. Ми хочемо, щоб ніщо не пов’язувало нас із державою-агресором, і водночас, щоб місто мало своє історичне обличчя у назвах вулиць. Дякую колегам по комісії за продуктивну і плідну роботу», – зазначив голова комісії, перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Повний перелік топонімів, розглянутих на засіданні комісії, буде оприлюднено згодом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *