Черкаська виставка “Війна очима дітей: біль та надія” експонується у Туреччині

У мистецькій галереї Ібрамакі міста Кушадаси (Туреччина) відкрилася черкаська виставка дитячого малюнка “Війна очима дітей: біль та надія”.

Як повідомила пресслужба Черкаської міськради, захід організований мерією міста в рамках програми підтримки міст-побратимів Кушадаси та Черкаси.

На виставці представлено творчі роботи дітей, які разом з родинами тікали від жахіть війни й приїхали до Черкас. У перші години перебування в Гуманітарному центрі Черкаської міської ради вони малювали те, що пережили і те, про що мріють.

Вперше їхні малюнки було представлено у Мистецькій галереї Черкас, а невдовзі з ініціативи Гуманітарного центру та за підтримки міського голови Анатолія Бондаренка роботи почали демонструвати у різних містах України й за кордоном.
 
Відкриваючи виставку в Туреччині, Олена Бургач, лідерка української громади Кушадаси та член громадського меджлісу міста, подякувала керівництву та містянам за підтримку й співпрацю.


У відкритті взяли участь представники міської влади, громадські діячі, митці, місцеві жителі, а також українці, які постійно живуть в Кушадаси й ті, які нещодавно приїхали сюди через війну.

Відеоролики про Черкаський Гуманітарний центр з виступом нашого міського голови Анатолія Бондаренка демонструвалися в залі та на екранах міста.

Про цю виставку “Війна очима дітей: біль та надія” писала газета «Свобода» (США), роботи дітей побували в Італії, тепер – у Туреччині, – розповідає директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод. – Надалі планується показ виставки в Польщі й країнах Прибалтики. А родзинкою нинішньої виставки в Кушадаси стане дитячий арт-проєкт: у п’ятницю, 24 червня, діти міста зберуться в галереї, аби намалювати свої роботи для однолітків з України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.