Черкащани скаржились на підвищення цін

Майже 100 звернень надійшли від черкащан щодо підвищення цін на товари від початку введення воєнного стану

Про це повідомило Суспільне.

До Держпродспоживслужби Черкащини протягом лютого — червня 2022 року надходили звернення від споживачів щодо підвищення цін. Від початку введення воєнного стану — майже 100 таких звернень, у коментарі Суспільному повідомила головна спеціалістка сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Марина Харенко.

Марина Харенко розповіла, що звернення громадян стосувалися, зокрема, підвищення цін на харчі, паливно-мастильні матеріали та ліки.

За словами Марини Харенко, до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, належать: цукор, борошно пшеничне вищого сорту,

молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої), батон, олія соняшникова рафінована.

За її словами, фахівці служби разом із працівниками поліції та представниками територіальних громад стежать за встановленням цін у закладах торгівлі, аби контролювати необґрунтоване підвищення цін на визначені продукти, ліки та пальне.

“Загалом фахівці Держпродспоживслужби в Черкаській області провели понад дві тисячі спостережень цін щодо товарів, що мають істотну соціальну значущість. При виявленні порушень проведена відповідна робота з суб’єктами господарювання щодо зниження цін”, – поінформувала Марина Харенко.

За її словами, Постановою Кабінету Міністрів України 17 травня 2022 року зупинили дію пункту 414 постанови Кабміну від 9 грудня 2020 року “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Цей пункт встановлював граничний рівень торговельної надбавки на період дії карантину в розмірі:

не більше семи гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості літра дизельного пального;

не більше шести з половиною гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості літра бензинів автомобільних.

З 20 травня суб’єкти господарювання, які реалізують паливно-мастильні матеріали на АЗС, визначають ціни без обмежень рівня торговельної надбавки, пояснила представниця Держпродспоживслужби Черкащини.

Якщо черкащани виявлять підвищені ціни на соціально значущі товари, вони можуть першочергово звертатися до адміністрації торгових мереж (магазинів, кіосків тощо), а також до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за телефонами  або можуть відправити звернення на е-mail.

У зверненні необхідно зазначити найменування та адресу магазину, назву населеного пункту та, якщо є змога, додати підтверджувальні фото і чеки.

Що відомо

З початку введення воєнного стану до Держпродспоживслужби надійшло понад дві тисячі звернень щодо підвищення цін. Про це розповів т.в.о. Голови Держпродспоживслужби Анатолій Вовнюк під час онлайн-наради з керівниками головних управлінь.

Більш ніж половина звернень (60%) стосувалися підвищення цін на харчі. На другому місці – ціни на пальне (21%), на третьому – ціни на ліки (2%). Інші звернення стосувалися цін на дитячі товари, оренду житла, послуги перевезення та ЖКГ.

Фахівці Держпродспоживслужби провели понад 11 тисяч спостережень цін щодо товарів, що мають істотну соціальну значущість. Порушення були встановлені в значної кількості суб’єктів господарювання.

За результатами проведеної роботи відбувалося коригування цін на деякі товари, відновлювалася робота терміналів тощо.

Головна вимога Держпродспоживслужби: на торговельному ринку України суб’єкти господарювання повинні реалізовувати товари, що мають істотну соціальну значущість за економічно обґрунтованими цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *