Черкаські тепловики відповіли на запитання споживачів

У КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» надали роз`яснення щодо питань з формування тарифу за тепло, які найчастіше ставлять споживачі: Зокрема, щодо вартості послуг з теплопостачання, двоставкового тарифу, плати за абонентське обслуговування та ін.

Роз’яснення фахівців «Черкаситеплокомуненерго» опублікував сайт Черкаської міськради.

Щодо підвищення тарифів

Нарахування плати за надані комунальні послуги з постачання теплової енергії та за послугу з постачання гарячої води здійснюється підприємством у відповідності до діючих тарифів. Тарифи на послуги, які надає КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», були затверджені рішенням виконавчого комітету  Черкаської міської ради від 04.10.2021р.
           Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальний період 2021-2022р.р. від 30.09.2021р. тарифи на теплову енергію для населення в опалювальний період 2021-2022р.р. залишалися на рівні минулорічних. Виконуючи положення цього Меморандуму, Черкаська міська рада компенсувала підприємству різницю в тарифах за рахунок коштів міського бюджету в опалювальний період 2021-2022р.р. (з 15.10.2021р. по  08.04.2022р.).  У зв’язку з закінченням опалювального періоду дія положень Меморандуму припинена, і станом на сьогодні застосовуються тарифи на теплову енергію, які введені в дію  рішенням виконавчого комітету  Черкаської міської ради від 04.10.2021р.

Щодо двоставкового тарифу

          З січня 2020р. КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» було встановлено двоставковий тариф на постачання теплової енергії.
           Двоставковий тариф – грошовий вираз двох окремих частин тарифу (умовно-змінної та умовно-постійної). До умовно-змінної частини тарифу відноситься – плата за фактично спожиту будинком теплову енергію за даними будинкового лічильника теплової енергії. Ця плата нараховується лише під час опалювального сезону.
           Умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію – абонентська плата за одиницю (1 Гкал/год) теплового навантаження об’єктів теплоспоживання як грошовий вираз планованих економічно обґрунтованих витрат на транспортування та постачання теплової енергії, які є постійними і не змінюються прямо пропорційно зміні обсягу постачання теплової енергії.
             Умовно-постійна частина двоставкового тарифу спрямована на обслуговування та ремонт теплових мереж, котелень, обладнання і т.п. Ця плата розрахована для сплати протягом всього року, що дозволяє спрямувати кошти на ремонти влітку для уникнення аварійних ситуацій в опалювальні періоди. 

 Щодо плати за абонентське обслуговування

             Законом «Про житлово-комунальні послуги»  визначено, що плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг,  що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги,  обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).
З 01 жовтня 2021р встановлено таку плату за абонентське обслуговування:
– з надання послуги з постачання теплової енергії, що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами в розмірі 33,74грн. на місяць на одного абонента (з ПДВ). Ця плата нараховується протягом всього  року.
– з надання послуги з постачання гарячої води, що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами в розмірі 22,31грн. на місяць на одного абонента (з ПДВ).
Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування та від плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Нарахування при наявності індивідуального лічильника тепла (вузла розподільного обліку теплової енергії)

У з`вязку з набуттям чинності низки законодавчих актів, відносини між КПТМ Черкаситеплокомуненерго» та власниками житлових та нежитлових приміщень і  правила,  за якими здійснюється розподіл комунальних послуг в будівлі та відповідно  нарахування плати за них, зазнали суттєвих змін.
            Законом передбачено встановлення вузлів комерційного обліку, які повинні забезпечити загальний облік споживання комунальної послуги в будівлі обладнаній окремим інженерним вводом та включати в обсяг спожитої у будівлі теплової енергії – обсяг теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання, забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання.
Власники приміщень в будівлі зобов`язані забезпечити оснащення їх вузлами розподільного обліку відповідно теплової енергії, гарячої води та питної води.
            Крім того, для споживачів, приміщення яких оснащені вузлами розподільного обліку,  передбачені вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в опалюваному приміщенні.  Розподілене питоме споживання теплової енергії в розрахунку на 1 квадратний метр площі (1 кубічний метр об’єму) квартири (іншого приміщення) не може становити менше мінімальної частки питомого споживання теплової енергії.
           Нарахування відповідно до показників вузлів комерційного (розподільного) обліку відбуваються в опалювальний період.
            Розрахунки за комунальні послуги на підставі показників вузлів комерційного обліку відповідної  комунальної  послуги (послуга з  постачання теплової енергії, послуга з постачання гарячої води) для мешканців житлових будинків  здійснюється Виконавцем у відповідності до статті 8 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Закону України  «Про житлово-комунальні послуги», який вступив в дію з 01.05.2019 року та «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» № 315 від 22.11.2018  року. 

Щодо  відключення споживачів  від мереж  (систем)  опалення та постачання  гарячої води в багатоквартирних житлових будинках

        У відповідності до Порядку відключення  споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, який затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від мереж (систем)  опалення та постачання  гарячої води  у  разі, якщо  на день набрання чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку вже відокремлені (відключені) від мереж (систем) опалення та постачання гарячої води.
           Єдиною та основною  умовою передбаченою Порядком для здійснення права споживачів на відокремлення (відключення) своєї квартири чи нежитлового приміщення від мереж (систем)  опалення та постачання  гарячої води  є наявність  в цьому житловому  будинку  станом на  01 травня 2019 року (день набрання чинності Закону ЖКП), не менше як половини квартир та нежитлових приміщень,  які  вже відокремлені (відключені) від мереж (систем) опалення та постачання гарячої води.
          Разом з тим Порядок передбачає відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та ГВП, відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку.
          Рішення власника (співвласників) будівлі, в тому числі житлового будинку, про відключення  від ЦО та ГВП приймається відповідно до вимог Цивільного кодексу України, законів України « Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирного  будинку».
          Також  Порядком не допускається примусове відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до ЦО та ГВП у багатоквартирних  будинках у разі відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *