У Черкасах на пляжі врятували дівчину-підлітка

На Митницькому пляжі в Черкасах врятували дівчину 2009 року народження, яка опинилася за 25 метрів від берега й не вміла плавати. Інцидент трапився близько 15:45 години 25 липня, інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Її у воді під час чергування помітив Михайло Лінчевський, який працює у міській комунальній аварійно-рятувальній службі та перебував у цей час на посту. Тієї ж хвилини без жодних зволікань він кинувся на порятунок та вже за короткий проміжок часу витягнув її із води. Медичної допомоги дівчина не потребувала.

Як з’ясували рятувальники, сьогодні четверо підлітків намагалися перепливти з пляжу на острів, який розташований на відстані 60 метрів від берега.

— Одна з дівчат, 2009 року народження, не вміла плавати, через це використовувала невелику надувну подушку, — розповів директор комунальної установи «Черкаська міська аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко. — Під час запливу допоміжний засіб вислизнув у неї із-під рук, тоді дівчинка-підліток почала тонути. На цю подію миттєво зреагував наш рятувальник, який самостійно доправив потерпілу до берега.

За його словами, із підлітками рятувальники провели профілактичну бесіду та розповіли, які елементарні правила поведінки на воді допоможуть зберегти життя.

Нагадаємо: від початку літа на водних об’єктах Черкас рятувальники врятували 4 особи.

Аби уникнути трагедії під час відпочинку біля води, потрібно дотримуватись основних правил поведінки:

✅відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях;
✅безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
✅купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24;
✅ у воді варто знаходитись не більше 15 хвилин;
✅у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
✅утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків;
✅не заходьте у воду напідпитку;
✅перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся, що дно безпечне, а глибина водоймища достатня;
✅після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години;
✅уважно слідкуйте за дітьми, не залишайте їх наодинці;
✅під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *