У Черкасах готуються до зустрічі нової хвилі переселенців

Чисельність внутрішніх переселенців, які прибувають до Черкас, рятуючись із-під ворожих обстрілів, зростає. Міська влада продовжує допомагати постраждалим у війні цивільним українцям. Перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко провів нараду для напрацювання найбільш конструктивних рішень для пошуку резервів зустрічі, реєстрації та розселення цих людей.

Участь у обговоренні взяли заступниці міського голови Марина Гаркава та Анастасія Чубіна, представники департаменту житлово-комунального комплексу, департаменту освіти та гуманітарної політики, департаменту економіки та розвитку, Центру надання адміністративних послуг.

Як поінформував Сергій Тищенко, від початку повномасштабної війни тільки за офіційними даними в Черкасах прийняли 24 244 переселенці, серед яких – 6506 дітей та 1063 осіб з інвалідністю.

«Через війну, яку розв’язала російська федерація, жителі прифронтових міст змушені покидати рідні домівки та шукати прихисток у більш безпечних регіонах. Потік переселенців, які приїздять до Черкас, зростає, – прокоментував перший заступник міського голови Сергій Тищенко. – Прогнозовано, що початок холодів та опалювального сезону викличе нову хвилю внутрішньопереміщених осіб – переїжджатимуть, перш за все, жителі тих населених пунктів, які внаслідок обстрілів відрізані від комунікацій».

Учасники наради поінформували, що в перші тижні повномасштабного вторгнення фахівці управління цивільного захисту сформували базу для поселення людей у місті. Внутрішньо переміщених осіб розміщували в гуртожитках комунальних підприємств, закладів професійно-технічної освіти, деяких вищих навчальних закладах, санаторіях тощо. Нині місто стоїть перед викликом пошуку нових місць для розселення людей, які покинули рідні домівки через війну.

«Ми максимально використовуємо всі можливості, аби вишукати резерви для зустрічі людей, які змушені через бойові дії переселятися в інші області України, – відзначила заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. – Ведемо активні перемовини з донатами, звертаємося до партнерів, до підприємців, у кого, можливо, є гуртожитки чи великі зали на підприємствах, які можна переобладнати під житлові приміщення».

Як розповіла заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна, від  початку повномасштабної війни саме освітнє середовище стало основним місцем прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Саме освітні заклади взяли на себе значну частину завдань в умовах воєнного часу: розміщували переселенців, допомагали Збройним Силам України, паралельно забезпечували навчальний процес і роботу позашкілля, а тепер готуються до  нового навчального року.

«Перед освітянами стоїть надзвичайно багато завдань, – відзначила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна. – І хоча на початок серпня кількість тимчасово переміщених осіб, які проживали у школах міста, стала меншою, та все одно у навчальних закладах зосереджено найбільше переселенців, і альтернативи цьому поки що немає. Одна з черкаських шкіл і надалі слугуватиме місцем дислокації цих людей».

Фахівці Центру надання адміністративних послуг реєструють внутрішньо переміщених осіб для видачі одноразової допомоги та можливого надання місць проживання.

«Нині ЦНАП задіяв усі механізми для допомоги з прийому та реєстрації внутрішньо переміщених осіб, – відзначив директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Олег Ткаченко. – Постійно працюють адміністратори. Максимально оптимізували процес консультацій, первинної допомоги та отримання місць поселення. Ми працюємо як фронт-офіс. Домовлено з усіма суміжними службами, які максимально оперативно інформуватимуть нас про наявні місця для поселення переселенців».

Перший заступник міського голови Сергій Тищенко наголосив, що Черкаська міська рада тісно співпрацює з обласною військовою адміністрацією для оперативної координації всіх питань та викликів, пов’язаних із прийомом переселенців.

«Війна – це наш спільний біль та наша спільна біда, – резюмував Сергій Тищенко. – Аби перемогти ворога, всі українці мають гуртуватися та підтримувати один одного. Перед усіма структурними підрозділами, які залучені до прийому переселенців, ставимо завдання працювати максимально злагоджено та зібрано».

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *