На Черкащині провели 24 трансплантації кісткового мозку з початку року

Понад 100 трансплантацій кісткового мозку проведено в Україні з початку року. Попри широкомасштабну війну, розв’язану рф, напрямок трансплантації кісткового мозку (ТКМ) в Україні продовжує розвиватися. Лише протягом липня відбулося кілька знакових для галузі подій.
У липні у Черкаському обласному онкодиспансері провели алогенну неродинну трансплантацію кісткового мозку (трансплантуються стовбурові клітини кісткового мозку від неродинного донора). Невідкладної пересадки потребував 33-річний пацієнт з Канева, хворий на гострий лейкоз. Попри складну логістику та завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку до Черкас для проведення операції було доставлено кістковий мозок від донора з Польщі.

Загалом з початку 2022 року у Черкасах провели вже 24 трансплантації кісткового мозку.

У столичному Охматдиті вперше провели тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку. Пацієнтка – 37-річна медсестра з Чернігівщини, яка лікувалася від лейкозу, під час війни потрапила до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Пані Любові першій із дорослих в цій лікарні зробили тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) за принципом «all under the roof» (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити їх у різних установах, інколи – в різних країнах. Нині жінку вже виписали, вона почувається добре й продовжуватиме лікування амбулаторно.

Лікування для пацієнтки було безоплатним: TBI та пересадка кісткового мозку оплачується МОЗ України.

Після того, як НДСЛ «Охматдит» отримала ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів, у закладі уже провели 4 «дорослі» ТКМ.

Крім того, у липні у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели першу аутологічну (коли використовуються власні стовбурові клітини пацієнта) трансплантацію. Операцію провели трирічній дівчинці з Волині, клітини кісткового мозку прижилися, перша пересадка пройшла успішно.

Наразі 8 закладів в Україні проводять трансплантацію кісткового мозку дітям і дорослим.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *