У колективу черкаського ветеранського госпіталю проблеми з зарплатою
Нині в умовах відкритого вторгнення рашистських військ Черкаський обласний госпіталь ветеранів працює і продовжує надавати медичну допомогу відповідним категоріям населення. Тут достатньо медикаментів харчів та обладнання. Погано з зарплатою…
Про це журналістам «City News» розповів директор Черкаського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Сергій Задорожній. З його слів медзаклад вдається забезпечити медикаментами, обладнанням та продуктами. А от із зарплатою працівників є проблема…
– Пане Сергію, яка нині ситуація у госпіталі, чи потребуєте допомоги?
– Звісно що потребуємо допомоги, бо зараз і час такий.
– А як Ви вирішуєте цю проблему?
– Нині є багато організацій, які допомагають. Це благодійні і громадські організації. Ми активно з ними працюємо.
– Можете озвучити конкретні приклади такої співпраці і її результати?
– Співпрацюємо з Черкаським Ротарі клубом і вже навіть вийшли на ротарійців Північної Америки, і якраз сьогодні отримуємо діагностично-лабораторне обладнання, придбання якого вони оплатили. Працюємо з однією з громадських організацій Великої Британії. Госпіталь відкрив рахунок у фунтах. Їм (англійським партнерам, – ред..) простіше нам переказувати кошти, ніж купувати та передавати нам ті чи інші речі. Єдина їхня вимога – це дотримання вказаного напрямку використання переданих коштів. Працюємо також і з німцями. Німецька благодійна організація нам пригнала вантажопасажирський автомобіль Volkswagen Crafter, який нам дуже потрібний. Фонд німецького міста Фірзен як благодійну допомогу передав кухонне обладнання та миючі засоби. З представниками цього фонду регулярно спілкуємось, бо вони нині збирають для нас певну допомогу. Щиро дякую очільниці БО «БФ «Хрещатик Сіті» Інні Бандурі. Очолюваний нею Благодійний фонд теж робить великий внесок у справу забезпечення наших пацієнтів продуктами
– До-речі, про кухню. Як у вас з продуктами для пацієнтів?
– Потреби у продуктах, завдяки благодійній допомозі та співпраці з волонтерами немає. Поки всього достатньо. Нам допомагають м’ясними продуктами «Наша ряба», молочними – «Юрія», також допомагає ТОВ «Іскра», що у Золотоніському районі. Постійним партнером також є компанія «Маїс». Вона регулярно допомагає покращити раціон хворих овочами та фруктами. Постійно допомагає відомий черкаський підприємець Араїк Мкртчян. Адже потреба у продуктах, враховуючи специфіку нашого закладу, чимала. У нас хворі проходять реабілітацію, а при ній треба надати максимально повноцінне харчування, щоб організм швидше відновлювався.
– А як з забезпеченням ліками?
– Щодо медикаментів, то дякуючи усім програмам і у тому числі волонтерам, теж виходимо з ситуації. Звісно, дещо доводиться підкуповувати за кошти закладу, але більшість від потреби все ж таки задовольняються за рахунок спонсорської допомоги та підтримки з боку управління охорони здоров’я області. У нас проблема не у забезпеченні ліками, обладнанням, чи їжею. Питання тільки щодо зарплати.
– Існує заборгованість по заробітній платі?
– На сьогодні у госпіталя є проблема у виплаті заробітної палати. Так, існує заборгованість. Але це ті кошти, які фінансує Національна служба здоров’я. І подібна ситуація не лише у нас. Частина госпіталів України, тобто ті, які не мають хірургічних стаціонарів, за період ковіду не змогли взяти ковідних пакетів, і вони, відповідно, цей період «провалили». На сьогодні ми постійно апелюємо до вищого керівництва з проханням переглянути фінансову політику, бо ці заклади мають піти окремим рядком. І проблема не у тому, що ми десь не спрацювали. Ми спрацювали, працюємо надалі і хочемо вижити, як медична установа. Але поки ситуація така. Ми надаємо колосальну допомогу певним категоріям населення, а по зарплатах ми у провалі. Оце проблема. А зарплата – це колектив, це фахівці… Головна проблема нині не у медикаментиах, не у харчуванні, не у обладнанні, а саме у цьому.