Черкаські вчителі спланували, як працюватимуть у новому навчальному році

У Черкасах провели традиційну серпневу конференцію освітян міста. Про це інформують у Черкаській міській раді.

Перед початком нового навчального року освітяни обговорили особливості навчального процесу і визначили завдання на 2022-23 навчальний рік. Під час форуму на тему «Освіта в умовах війни: виклики рішення, перспективи» керівники галузі визначали пріоритети роботи. Насамперед, це безпека дітей, гнучкість навчального процесу, впровадження цифровізації. Педагоги й вихователі звітували про зроблене, ділилися досвідом і вчилися основам безпеки у період воєнного стану.

На початку зібрання присутні подякували освітянам, які нині захищають Україну на передовій і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який взяв участь у конференції, відзначив, що попри складність цьогорічного навчального процесу, педагоги зуміли організувати надійний тиловий фронт і при цьому забезпечували якість освіти. Про це свідчать результати національного мультипредметного тестування і кількість 200-бальників. Зростання рівня освітніх закладів Черкас підтверджують і в Міністерстві освіти і науки України.

«З перших днів роботи наші школи стали осередками волонтерського руху та прийому внутрішньо переміщених осіб. Педагоги з дітьми та батьками виготовили сотні тисяч банок тушкованки, зібрали тонни гуманітарного вантажу, сплели кілометри маскувальних сіток. І при цьому вчили учнів та досягали високих результатів, – відзначив міський голова. – Черкаська міська рада зі свого боку виконала всі взяті на себе зобов’язання перед педагогами».

Анатолій Бондаренко повідомив, що з 1 вересня ті кошти, які не додані державним бюджетом на оплату праці педагогічним працівникам, будуть компенсовані з місцевого бюджету. Також буде у повному обсязі виплачена щорічна винагорода.

«Цей навчальний рік буде особливим, тому у нас має бути 2 пріоритети: поняття безпеки та гнучкість педагогів, – наголосила заступниця міського голови Черкас, кураторка галузі освіти Анастасія Чубіна. – Педагогам потрібно чути одне одного і дітей та батьків. Крім того, за останні півроку з Черкас виїхали майже 6 000 дітей. Для міської влади важливо, аби кожна дитина залишалася черкаською, тому тримайте зв’язок із ними, незалежно від того, в якій країні вони тепер знаходяться. Через війну скоротилася кількість дітей і в дитячих садках, але ми маємо зберегти колективи і заклади».

Освітяни Черкас зуміли швидко прилаштуватися до роботи в умовах воєнного стану, тож із середини березня було відновлено навчання у школах міста, а з середини квітня – у дошкільних закладах. Влітку в черкаських школах провели оздоровчу кампанію і тепер готові до початку нового навчального року офлайн. Водночас форму навчання – онлайн чи офлайн – кожна школа і кожен клас коригуватимуть залежно від побажання батьків.

«Школа – це територія безпеки», – таким буде тепер наш девіз, – сказав директор Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Богдан Бєлов. – Діти у школах повинні бути під постійним наглядом. Педагоги мають пояснити дітям, як ходити в укриття і діяти на випадок повітряної тривоги».

Також за інформацією Богдана Бєлова, серед особливостей нового навчального року – в жодній школі ми не будемо вивчати російську мову. Початкові класи будуть навчатися за концепцією Нової української школи. Особливу увагу приділятимуть дітям з особливими потребами. Школярів міста харчуватимуть, однак обіди будуть привозити, а не готувати у школах. І надалі у всіх школах міста будуть облаштовувати укриття для безпеки.

Серед пріоритетів нового навчального року учасники конференції визначили цифровізацію освіти, зокрема, розвиток цифрової інфраструктури, наявність девайсів у вчителів, підключення до Інтернету, вдосконалення цифрової грамотності вчителів.

Учителів поінформували, що цьогоріч перший урок у школах матиме назву «Честь і слава незламним», а другий – урок безпеки.

Для допомоги вчителям фахівці Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розробили методики цих уроків і 36 навчальних посібників, де узагальнено досвід кращих шкіл і педагогів Черкащини та України. Буде чимало змін в курсі історії та зарубіжної літератури.

Окремий розділ освітянської конференції було присвячено питанням безпеки, під час яких працівники служби з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту навчали присутніх, як діяти в екстремальних умовах, котрі можуть трапитися під час воєнного стану.

Під час форуму кращих педагогів Черкас було відзначено нагрудними відзнаками міністерства освіти України та почесними грамотами міського голови.

Довідково:
Сьогодні у Черкасах діють 35 шкіл, де навчається 27 000 учнів, працюють 53 дитячих садки, які відвідують більше 4000 дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *