Великий вантаж від ООН для переселенців прибув до Черкас

У Черкаси прибув великий гуманітарний вантаж для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у комунальних гуртожитках нашого міста. Його доставило УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців), інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Людям привезли кухонні набори, матраци, подушки, пухові ковдри, рушники загальною вартістю півмільйона гривень. Це перша місія ООН до нашого міста. За підтримки міського голови Черкас Анатолія Бондаренка для доставки в Черкаси цього гуманітарного вантажу співпрацювали проектна група з питань інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб міста Черкаси департаменту соціальної політики та УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців).

Перед цим представники Саб-офісу УВКБ ООН особисто відвідували наші комунальні гуртожитки, де мешкають внутрішньо переміщені особи та вивчали їхні потреби. А тепер забезпечили людей тими речами, яких не вистачало саме зараз для облаштування побуту. Під час візиту до Черкас голова Саб-офісу УВКБ ООН Мішель Альфоро і старший офіцер з оперативних питань Саб-офісу Ердоган Калкан зустрілися з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком.

Запевнили у максимальній підтримці людей, які постраждали від повномасштабної війни. «Попереду зимовий період, тому найближче завдання нашої організації – допомогти, аби в гуртожитках, де мешкають переселенці, було тепло. Також міркуємо, як забезпечити дітей переселенців планшетами і ноутбуками для шкільного навчання в онлайн режимі. На перспективу обговорюємо ще масштабніший проект для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у Черкасах», – відзначили представники Саб-офісу.

«Із початку повномасштабної війни Черкаси тільки офіційно прихистили більше 26 тисяч внутрішньо переміщених осіб, насправді ця цифра набагато більша, – сказав на зустрічі із представниками ООН міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – Ми надзвичайно вдячні міжнародним партнерам за підтримку українців у такий складний час. Зі свого боку докладемо максимум зусиль, аби наша співпраця розвивалася, і щоби всі переселенці відчули в Черкасах домашній затишок».

«Завдяки цьому проєкту ми змогли частково закрити потребу 8 комунальних гуртожитків, в яких нині проживають 503 особи. Насправді ж у десятки разів більше було транзитних людей, які їхали із зони бойових дій, і яким ми надавали тимчасовий прихисток, – розповідає заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. – Ми працюємо на максимальний результат і налаштовані й надалі приймати стільки внутрішньо переміщених осіб, скільки буде потрібно, забезпечуючи усім необхідним».

До відома:УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців) – це глобальна організація, яка допомагає порятунку життів, захисту прав та побудові кращого майбутнього для біженців і вимушено переміщених громадян та осіб без громадянства. Організація надає їм життєво необхідну допомогу: житло, продукти харчування, воду, захищає їхні фундаментальні права. УВКБ ООН працює в Україні з 1994 року разом із місцевою владою, партнерами та громадськими організаціями. За перші п’ять тижнів повномасштабної війни понад 4 мільйони біженців з України перетнули кордони з сусідніми країнами, багато інших стали внутрішньо переміщеними особами. Вони потребують захисту й підтримки. За останні 100 днів УВКБ ООН надало допомогу більш як 1,2 мільйона осіб в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *