Черкаського скульптора нагородили медаллю

Відомого черкаського скульптора й художника Віктора Крючкова нагородили пам’ятною медаллю «За сумлінну працю». Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Від імені міського голови Анатолія Бондаренка та громади міста нагороду майстрові вручили під час відкриття його ювілейної виставки з нагоди 75-річчя. Віктор Григорович Крючков – відомий черкаський скульптор, Заслужений художник України, член Гільдії українських медальєрів та Національної спілки художників України, учасник обласних і всеукраїнських творчих виставок, фестивалів та симпозіумів, реставратор, активний учасник культурно-мистецьких проєктів Черкащини. Нинішня, ювілейна виставка «Мистецька палітра Віктора Крючкова» присвячена Збройним Силам України.

У такий спосіб Віктор Григорович висловлює свою вдячність нашим воїнам, завдяки мужності та незламності яких ми живемо й працюємо. Відкрито виставку в обласному музеї «Кобзаря», з яким Віктор Крючков багато років плідно співпрацює, а погруддя Тараса Шевченка, яке виготовляв майстер, прикрашає найбільшу виставкову залу музею.

«На ювілейній виставці представлено роботи майстра різних періодів творчості та різних технік виконання: графіка, медальйони, картини, мініатюрні скульптури відтворюють історію Черкащини й України, долю її славних синів, – розповідає директорка музею «Кобзаря» Ольга Шарапа. – Родзинкою ж нинішньої виставки можна вважати одну з нових робіт Віктора Крючкова з красномовною назвою «Слава переможцям». Це не тільки сорт українських яблук, а й символ нашої перемоги, щедрого врожаю і мирного життя».

Віктора Крючкова з ювілеєм вітали очільники закладів культури міста й області, колеги по цеху, шанувальники творчості. Усі відзначали його працьовитість, бажання постійно розвиватися й вдосконалюватися, а також доброту й безкорисливість, навіть жертовність Віктора Григоровича, до якого завжди можна звернутися за допомогою й порадою. Від імені міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та всієї громади міста Віктору Крючкову вручили медаль «За сумлінну працю», відзначивши його багаторічну жертовну роботу на благо рідного міста, значний особистий внесок у культурно-мистецьке та громадське життя і у зв’язку з 75-літнім ювілеєм.

«Нехай Ваша картина «Слава переможцям» стане пророчою, і коли впаде з дерева останнє яблуко – впаде останній москаль», – побажав ювіляру директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

Віктор Крючков розповів, що продовжує працювати і підтримувати наших воїнів на передовій: допомагає їм через волонтерів, а одну зі своїх робіт віддав для розіграшу на благодійному аукціоні для підтримки ЗСУ.

«У моїх планах – зробити меморіальну дошку в Моринцях, у Смілі виліпити і встановити портрет відомому промисловцю й меценату графу Бобринському, окрему роботу буде присвячено знаменитому польському композитору, піаністу й педагогу Каролю Шимановському, великий проєкт з увічнення Тараса Шевченка й козацтва чекає в Лисянці, – розповідає Віктор Крючков. – На жаль, втілення творчих планів гальмується війною, однак я впевнений у перемозі українського народу. Тому мрію про мир і багато працюю».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *