У Черкасах напрацьовували стратегію інтеграції внутрішніх переселенців до громади нашого міста

У Черкасах почала роботу координаційна рада з питань забезпечення прав та гарантій внутрішньо переміщених осіб у нашому місті. Вона має  сприяти створенню належних умов життєдіяльності внутрішніх переселенців, які покинули місце проживання в умовах воєнного стану, розв’язання їхніх проблемних питань, успішної інтеграції та соціальної адаптації за новим місцем проживання.

Рішення про утворення координаційної ради ухвалили на засіданні виконавчого комітету, а перше засідання ради відкрив Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. Він зазначив, що з початку повномасштабної війни Черкаси стали гуманітарним центром України, прийнявши десятки тисяч внутрішніх переселенців, у тому числі й транзитних. Нині у Черкасах лише офіційно зареєстрованих мешкають 29 655 внутрішньо переміщених осіб, працюють релоковані підприємства, які сплачують податки до бюджету міста.

«Ці люди дають нашому місту трудовий та інтелектуальний потенціал. Тому завдання новоствореної ради –  максимально сприяти новим черкасцям інтегруватися в нашу громаду. А нам усім – у тилу спільно кувати перемогу», – наголосив Анатолій Васильович.

Серед членів координаційної ради – керівники департаментів і депутати Черкаської міської ради, очільники громадських організацій з числа ВПО і тих, які допомагають цим людям у Черкасах. Очолила координаційну раду заступниця міського голови Марина Гаркава.На першому засіданні йшлося про організацію роботи. Учасники ділилися своїм досвідом і напрацюваннями, висловлювали пропозиції для розробки стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Черкасах.

Якщо спочатку внутрішні переселенці потребували в-основному гуманітарної підтримки та поселення, тепер на перший план виходять питання працевлаштування та соціальної адаптації. У цьому контексті учасники координаційної ради запропонували розробити і втілити спеціальну «Мапу послуг» для внутрішніх переселенців, де мають бути зазначені всі організації, котрі працюють із ВПО та послуги, які переселенці можуть отримати у новому місті.  Наголосили на необхідності посилити роботу з психологічної підтримки дітей, родин та людей соціальних категорій, жінок, які зазнають насильства тощо.Зазначалося, що в Черкасах понад півтора десятки громадських організацій та благодійних фондів допомагають внутрішнім переселенцям. З бюджету міста системно виділяються кошти на вирішення соціальних проблем, у тому числі внутрішньо переміщених осіб. Діє шелтер  на 350 осіб, добудовується ще один. На рівні держави пропонуються програми підтримки та компенсації тим роботодавцям, які працевлаштовують чи перенавчають ВПО.

«Черкаси надзвичайно багато роблять для внутрішньо переміщених осіб, – відзначила фундатор Громадської організації «Асоціація «Відродження та розвиток» Олена Головкіна. – З 2014 року нам довелося міняти місце проживання двічі. І в черкаську громаду ми приїхали з інтеграційним проектом, тут продовжуємо його розвивати. Зокрема, створили хаб «Ми свої». Нам дуже допомагають департамент соціальної політки Черкаської міської ради і міський центр зайнятості. Ми шукаємо однодумців, об’єднуємося, аби допомогти людям, які змушені були виїхати з рідних місць, реалізувати себе в  новій громаді». 

«Кожен з вас робить колосальну роботу для підтримки людей, яких війна змусила покинути рідні домівки і шукати прихистку в інших громадах України,  – відзначила заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. – Наше завдання – структурувати цю допомогу, аби покривати усі потреби цих людей: благоустрій, освіта, навчання, дозвілля. Ближчим часом ми розробимо механізми нашої спільної роботи, аби координаційна рада була дієвою, працювала системно. Дякую всім, хто долучився до роботи, хто  допомогу іншим вважає справою свого життя і працює для цього від душі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *