У “Вікі любить пам’ятки” показали кращу світлину Черкащини

В українській частині фотоконкурсу “Вікі любить памʼятки” 2022 представили кращу світлину Черкаської області. За результатами оцінювання журі кращою стала робота Сергія Венцеславського із зображенням Троїцької церкви у селі Пугачівка, збудованої у 1761 році.

Про це повідомив сайт Черкаської ОДА

Ця церква є унікальною для Черкащини, оскільки церков подібного плану (тризрубних, триверхих), колись типових для Середньої Наддніпрянщини, тут залишилося лише дві.

Членкиня журі Надія Лиштва зазначила: «Фотографія має гарну технічну якість та композицію, яка дозволяє оцінити архітектуру церкви в цілому, її ярусність та членування вертикальних та горизонтальних об’ємів. Вдало підібраний час фотофіксації — памʼятка має тепле освітлення та м’які тіні, залишаючи позитивне враження від споглядання.

Фото цієї пам’ятки вперше стало призовим у номінації «Найкраще фото регіонів України». У попередні роки цю позицію займали Троїцька церква у селі ДрабівціНаціональний дендрологічний парк «Софіївка» тощо.

Відео з цією церквою того ж автора посіло призове місце у спеціальній номінації.

Список пам’яток Черкаської області налічує 3040 об’єктів, 1983 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (65%). Минулого року учасники завантажили 609 фотографій 257 пам’яток. З них світлини 8 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 256 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 27 авторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *