Майже 15 тисяч переселенців  на Черкащині та Полтавщині підтримала Угорська екуменічна служба допомоги

Підсумки роботи за рік підбив Логістичний гуманітарний центр екстреного реагування, розташованого у Черкасах. Проєкт втілює громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» спільно з ГО «Академія стратегічних досліджень»,  у рамках грантового проєкту Угорської екуменічної служби допомоги. Центр надає підтримку та екстрену допомогу переселенцям, які прибули до Черкащини і Полтавщини із місць, де тривають воєнні дії.  

Про це з посиланням на Черкаський прес-клуб повідомив журналіст «City News».

Протягом року, фахівці Центру відвідали міста і села 10 громад Черкащини (Черкаси, Чигирин, Медведівка, Золотоноша, Зорівка, Маньківка, Буки, Іваньки, Сміла, Балаклея) та 10 громад Полтавщини (Полтава, Шишаки, Кременчук, Кобеляки, Оболонь, Великі Будища (Веприк), Лубни (Войниха), Заводське, Опішня (Міські Млини), Новооржицьке (Лазірки). Було проведено моніторинг ситуації з прибуттям переселенців, оцінку реагування влади, ризиків і пропозицій, визначення тих, кому допомога потрібна найбільше, з їх найбільшими потребами,  а також безпосередньо роздано гуманітарну допомогу.

Допомогу різного роду змогли отримати близько 6 тисяч 461 родин ВПО (внутрішньо-переселених осіб) – загалом, це 13 тисяч 586 людей.

–  При формуванні переліку продуктів та товарів у наборах, акцент було зроблено на їх повноцінності і збалансованості, урахуванні того, що допомога надається не одній людині, а усій родині,  де є люди різного віку, потреб і стану здоров’я. Можна сказати, що гуманітарна допомога від Угорської екуменічної служби допомоги наразі є найбільш повною і зваженою серед інших видів подібної допомоги в регіонах, де реалізується проект, – зазначила голова ГО «Ліга соціально відповідальних жінок»  Наталія Кравець.

Протягом року діяльності  Логістичного гуманітарного центру екстреного реагування, було налагоджено співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування – щодо надання інформації про кількість переселенців в Черкаській та Полтавській областях, їх розміщення та їх першочергових потреб.

Також, у результаті реалізації спільного проєкту «Забезпечення безпечного притулку ВПО у м. Черкаси» – за участі ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» та ГО «Академія стратегічних досліджень» –  і за запитом черкаської міської влади було створено 150 додаткових спальних місць у притулку для компактного проживання ВПО. Було придбано та передано 150 комплектів із розкладних ліжок, матраців, комплектів постільної білизни, рушників, індивідуальних наборів особистої гігієни.

Сформувавши і постійно оновлюючи бази даних місць компактного перебування ВПО на території Черкащини і Полтавщини, експертами проєкту визначено, що пріоритетними є локації, де у приміщеннях мешкають лише переселенці, або райони населених пунктів, де їх є достатньо велика кількість. Крім того, аналізувався стан (рівень матеріального забезпечення, можливість пільг – наприклад, за статусом одинокої чи багатодітної матері) та потреби людей. Проводилися опитування  щодо визначення потреб ВПО  (продукти, консультації, зайнятість, наявність соціальних та психологічних проблем, тощо). Під час видачі гуманітарної допомоги та проведення інтерв’ю експерти вивчали досвід кожної конкретної ситуації у кожній окремо взятій родині і намагалися врахувати їх при роботі.

– Головним для переселенців на початковому етапі  є не лише задоволення базових фізичних потреб (можливість приготувати їжу і не переживати, чи буде що їсти завтра, можливість прийняти душ, почистити зуби, випрати власні речі), а також –  – морально-психологічних  (усунення симптомів посттравматичного синдрому та почуття провини перед тими, хто загинув чи залишився у окупації, стабілізація емоційного стану), – пояснює Сергій Пасічник, керівник «Академії стратегічних досліджень». – При нашому Центрі також було створено мобільну групу психосоціальної та юридичної підтримки ВПО. Зокрема, звернувшись за телефонами «гарячої лінії» (0976759858, 0638518070) можна було зареєструватися на отримання продуктів харчування та особистої гігієни, або отримати консультацію кваліфікованого юриста чи психолога. Загалом, за період реалізації проєкту у Черкаській та Полтавській областях юридичний (3849 консультацій) та психосоціальний (3870 консультацій) супровід змогли отримати 7719 осіб.

Окремою складовою проєкту була інформаційна кампанія. Під час роздачі гуманітарної допомоги та проведення юридичних і психосоціальних консультацій – було поширено кілька тисяч інформаційних матеріалів  (буклетів, візитівок), а на сторінці Центру в Facebook (https://www.facebook.com/groups/1557343534661783) регулярно поширювалися електронні інформаційні матеріали, спрямовані на допомогу ВПО.

Для довідки:

Діяльність Логістичного гуманітарного центру екстреного реагування впроваджується завдяки фінансової підтримки Угорської Екуменічної Служби Допомоги (Будапешт) та міжнародного союзу “ACT- alliance”(Женева).

Проект реалізують ГО “Ліга соціально відповідальних жінок” та ГО “Академія стратегічних досліджень».

Угорська екуменічна служба допомоги, має великий світовий досвід роботи з постраждалими внаслідок катастроф природного та техногенного походження. Волонтери Угорської Служби в 36 країнах світу надавали і надають допомогу потерпілим від епідемій, повеней, військових дій. Основний принцип дій – ДОПОМОГА ЛЮДЯМ – мирним мешканцям, незалежно від їх національності, політичних переконань та віри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *