Україна співпрацюватиме з країнами НАТО у питанні гуманітарного розмінування територій

З початку повномасштабного вторгнення рф економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів. Відтак, відновлення критичної та соціальної інфраструктури є однією з головних умов стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів.

На цьому наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів. Серед ключових питань, які обговорювались в ході засідання – функціонування української економіки в умовах війни та економічне відновлення країни.

«На сьогодні ресурси держави передусім спрямовано на посилення обороноздатності, відновлення територіальної цілісності України та відновлення територій, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України. Гуманітарне розмінування є надважливою складовою безпеки та економічного відновлення країни. І саме тому це питання входить до п’ятірки пріоритетів українського Уряду. За даними Світового Банку витрати на розчищення всієї території складатимуть більше $37,4 млрд, проте застосовуючи нові методи ми можемо знизити вартість в 10 разів», – зауважила Юлія Свириденко.

Потенційно забруднена територія складає 174 тис. га, на якій проживають понад 15 млн людей та 6,1 млн осіб знаходяться безпосередньо в зоні ризику. Першочерговим завданням є нетехнічне обстеження (НТО), тобто збір інформації про забруднення території, для цього потрібні спеціалісти та засоби збору і аналізу інформації. За світовими практиками після НТО тільки від 8-18% території потребують очищення та розмінування.

Швидке очищення земель вимагає використання людського ресурсу, спеціальної техніки – сканерів, дронів, аналізу супутникових даних тощо. Наразі Уряд веде переговори з міжнародними партнерами з точки зору залучення їхнього досвіду з протимінної діяльності в Україні, виходу на глобальний ринок техніки з розмінування та залучення іноземних операторів з розмінування в Україну.

«Співпраця з НАТО щодо посилення спроможностей України з гуманітарного розмінування може включати такі напрями, як інформування щодо наявності в країнах НАТО виробників спеціальної техніки для розмінування та їх можливостей, пошук потенційних донорів, навчання українських саперів, обмін досвідом з відповідними центрами передового досвіду НАТО та інші», – зазначила Юлія Свириденко.

Представники держав-членів НАТО запевнили у незмінній підтримці України та готовності надавати необхідну нашій країна допомогу для перемоги та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *