У Черкасах діють групи психологічної допомоги для дітей переселенців

Дві  групи психологічної допомоги методом арттерапція для дітей з родин вимушених переселенців, що нині мешкають на Черкащині, відкрив Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування. Досі у рамках проекту психологічна підтримка надавалася лише дорослим.

Про це журналісту «City News» розповіла психолог проекту Олена Куліш.

– Розкривати свої глибинні переживання учасницям груп допомагає арттерапція. Людина малює – і створює картину, яка мимоволі розкриває її психологічний стан і проблеми, які вона переживає.  До кожного типу малюнків є тестова інтерпретація, яка пояснює значення їх деталей. Наприклад,  кактус із довгими голками, які прикрашені квіточками означає прагнення людини прикрити від світу свої «колючі» нюанси спілкування із оточуючими. І ми розуміємо, із якою причиною слід працювати, – зазначила вона.

За словами пані Олени, запис до дитячих груп триває – і записатися до них можливо за телефоном 0936176534 

Психолог проекту Олена Куліш уже провела перші заняття із дітьми, на яких навчала їх виділяти приємні спогади і акумулювати цей ресурс для зняття емоційної напруги і покращення настою. А також – розібратися зі своїми страхами, навчитися    говорити з іншими про свої переживання.  

За її словами, у нинішніх умовах вкрай  важливо підтримати допомогти дітям справитись із емоційним навантаженням війни,  а особливо – тим, хто зіткнувся з травмами вимушеного переселення, втрати дому.

Пані Олена уже понад півроку веде 2 групи психологічної допомоги для дорослих переселенців, організовані Логістичним Гуманітарним Центром Екстреного Реагування.   Переважно їх відвідують жінки та дівчата, які спершу працювали із прийняттям травми вимушеного переселення, втрати житла, роботи, життя загалом. Нині ж, за словами психолога, більшість жінок уже працює над можливостями розвитку на новому місці і адаптації у новому житті.

Довідково:

Діяльність Логістичного Гуманітарного Центру Екстреного Реагування впроваджується завдяки фінансової підтримки Угорської Екуменічної Служби Допомоги (Будапешт) та міжнародного союзу “ACT- alliance”(Женева). Проект реалізують ГО “Ліга соціально відповідальних жінок” та ГО “Академія стратегічних досліджень».

Діяльність Центру направлена на підтримку та екстрену допомогу ВПО, які прибули до Черкаської та Полтавської області з територій України, де йдуть воєнні дії. Він забезпечує громадян, які перебувають у місцях компактного поселення продуктами харчування, особистою гігієною та товарами першої необхідності. Протягом 2022 року при Центрі діяли мобільні групи психосоціальної та юридичної підтримки ВПО.

Наразі працюють психологи Центру в Черкасах (0936176534) та Полтаві (0500857879).

З питань надання гуманітарної допомоги та інших напрямків діяльності Центру звернутися можна за телефонами  (з 9-00 до 18-00) 0638518070, 0976759858.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *