Яким буде новий навчальний рік у школах Черкас
Яким буде новий навчальний рік у школах Черкас та в якому форматі цього року навчатимуться діти? Про особливості освітнього процесу у 2023-2024 роках розповідає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
Як навчатимуться діти з 1 вересня?
Нещодавно відбулися консультації з директорами закладів загальної середньої освіти, де в індивідуальному порядку з кожним керівником обговорювалися важливі питання стосовно забезпеченості у закладах освіти укриттів, форми організації освітнього процесу тощо.
У підсумку вирішено, що з першого вересня не залишиться школи з повністю дистанційною формою навчання, окрім НВО №36 з об’єктивних на те причин. Натомість у закладах переважатиме очне навчання, буде запроваджене змішане чи навчання у дві зміни.
Відзначу, що формат змішаного навчання в кожному закладі освіти різний: тиждень через тиждень, чотири дні очно і один дистанційно тощо.
Чи завершено роботи в укриттях?
У 2022 році було розпочато капітальні ремонти в навчальних закладах міста. Що стосується закладів загальної середньої освіти, то на ремонти укриттів передбачено в міському бюджеті більше 50 млн грн. Загальна кількість відремонтованих сховищ лише у школах міста – 22.
Станом на сьогодні низку укриттів у школах відремонтовано повністю, ще деякі – на завершальному етапі.
Якщо для учасників освітнього процесу не вистачає місць в укриттях, їх орендуватимуть у підприємствах, організаціях та установах, що знаходяться поруч на безпечній відстані.
Скільки дітей за кордоном і як вони навчатимуться?
Наразі близько 2500 учнів міських закладів загальної середньої освіти перебувають за кордоном.
У цьому навчальному році Кабінет міністрів України запровадив нову дистанційну форму навчання українських школярів, під час якої буде вивчатися український компонент шкільної програми (6-8 годин на тиждень). Решту предметів учні опановують в школах країн, де вони перебувають. Ця частина предметів їм буде зарахована автоматично.
Учням, які перебувають за кордоном і навчаються одночасно в школі за місцем перебування та українській школі, також пропонується навчання екстерном та за сімейною (домашньою) формою освіти.
Яка ситуація з підручниками для 5-6 класів?
На сьогодні 5 класи на 100% забезпечені підручниками з математики та 75% з природничих дисциплін. Протягом місяця очікуються усі підручники з української мови.
Для 6 класу – 67% з української літератури, 14% з зарубіжної літератури, 3% з технологій та 2% з історії України і Всесвітньої історії. Також протягом місяця очікуємо доставку підручників: із математики, української мови, української літератури, німецької, англійської мови, довкілля, технологій, зарубіжної літератури, французької мови.
У зв’язку з тим, що окремих підручників немає, учням буде запропоновано використовувати електронні версії підручників (для 1-11 класів), які розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти у розділі «Електронні версії підручників».
Чи буде свято першого вересня для першокласників?
Кожен міський заклад загальної середньої освіти індивідуально визначає формат проведення свята першого дзвоника, зокрема й для першокласників. Також планується проведення першого уроку на патріотичну тематику на базі шкіл.
Які новинки будуть запроваджені у школах міста?
Із 1 вересня в 7 класах закладів загальної середньої освіти міста буде реалізовано регіональний освітній проєкт «Моя Черкащина», у межах якого вивчатиметься історія нашого міста та регіону в обсязі 1 година на тиждень (за рахунок годин факультативних занять). Для них надруковано навчальні посібники, крім паперового варіанту для учнів буде доступною електронна версія посібника.
Окрім того, уже з вересня Міністерство освіти та науки України запускає пілот проєкту оновленої дисципліни «Захист України». Для його апробації оберуть школи з різних регіонів України. Зокрема, у межах цих оновлень діти вивчатимуть навики домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, знання з мінної безпеки, навички керування БПЛА тощо.