Правоохоронці Черкащини попереджають про відповідальність за домашнє насильство

Одним із негативних і найбільш поширеним явищем в Україні є домашнє насильство. Від насильства в сім‘ї можуть страждати всі члени родини, але найчастіше воно торкається слабких та тих, хто нездатний себе захистити — дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю, жінок.

Війна не може бути виправданням для таких правопорушень. Тому дуже важливо не терпіти, а негайно звертатись до поліції. Домашнє насильство — злочин, за який передбачено покарання. Кривдника можуть притягнути до адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності.
Адміністративна відповідальність передбачає накладення штрафу, громадські роботи або адміністративний арешт.

Кримінальна відповідальність окрім громадських робіт та арешту на строк до шести місяців, передбачає ще й обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.

Цивільно-правова відповідальність передбачає відшкодування постраждалій стороні моральної чи матеріальної шкоди, яку кривдник завдав неправомірними діями.

Пам‘ятайте, що про насильство потрібно говорити. Не боятися реакції кривдника та інших людей — не мовчи!
Якщо ви постраждали від домашнього насильства або стали свідком такого правопорушення, не зволікайте, дзвоніть:

  • Національна «‎гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335, 116-123 (короткий безкоштовний номер з мобільного)
  • Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103
  • Виклик поліції «102»
  • Чат-боти протидії домашньому насильству та правової допомоги: @police_helpbot, @UDPLNPBOT, @LegalAidUkraineBot, @Non_Violence_Bo

За інформацією пресслужби поліції Черкаської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *