Містичні місця Черкащини: де з’являються привиди і панують потойбічні сили

Черкащина – край з давньою історією і самобутньою духовною культурою. Тому не дивно, що за тисячолітню історію з’явилось чимало моторошних місць. Про них розповіло видання in.ck.ua.

Привид Церкви Різдва Богородиці, с.Вербівка Кам’янського району

Містична Черкащина


Місцеві жителі розповідають, що безліч разів бачили загадковий образ у церкві. Говорять, якщо прийти вночі, можна почути дівочий плач. Пов’язують це з історією Олени Стааль, яка в 1857 році пожертвувала гроші на перебудову храму через особисту трагедію – померла її 17-річна дочка. Ця обставина зумовила особливість перебудови храму – він має центральний і бічний вівтар, під яким і поховано дочку Олени. 

Скіфські кургани 

Містична Черкащина

Між селами Долинка й Івахни поблизу сіл Жашківського району тягнеться пасмо скіфських курганів, існують навіть цілі некрополі. Жителі навколишніх сіл розповідають, що місцеві шукачі скарбів у пошуках наживи розкопували кургани та грабували поховання. Проте очікуваного збагачення це їм не приносило. Їхні сім’ї розпадалися, а самі “чорні археологи” загадково помирали. 

Озеро Лимарка, м. Канів

Містична Черкащина

За переказами, тут проживала родина лимарів, з якими трапилося нещастя: в озері потонула молода лимарівна. І сьогодні на цьому озері часто трапляються нещастя. Неподалік загадкового місця розташовано завод, де стояли величезні цементові ями для смоли. За розповідями старожилів, в одній із них втопилася дитина. Це стало причиною для закриття. Але на цьому трагічна історія місцевості не завершилася: ями наповнилися водою і нібито притягують утоплеників. Серед дітей ходить історія, що то страшні монстри затягують бідолаг туди. 

Леськівський замок, Монастирищенський район

Містична Черкащина

Замок пана Тадеуша Даховського – унікальна архітектурна споруда XIX ст. І який же нормальний замок без привида? Подейкують, що вікна та двері  будівлі можуть відчинятися самі, а зсередни інколи доходить відлуння дивних звуків. Одні кажуть, що то блукають власники палацу, інші говорять про душі солдатів, оскільки після революції замок перетворили на військову психіатричну лікарню, а пізніше – на тубдиспансер. 

“Блудне місце”, село Думанці

Містична Черкащина

Невелике поле на околиці села вдень абсолютно безпечне. А от якщо підеш через поле вночі – ходитимеш по колу до ранку, аж поки світанок не вкаже шлях. Місцеві вбачають причину цього феномену в подіях півстолітньої давнини. У 1941 році на захист рідного краю вийшло майже всі жителі навколишніх сіл. Не одна сотня народу загинула на цьому полі, а їхні душі досі не можуть знайти спокій.     

Джерело: https://in.ck.ua/ua/miscya/mistychna-cherkashchyna

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *