Збитків на 4 мільйони 250 тисяч завдали державі браконьєри у період нерестової заборони на Черкащині

На рибогосподарських водних об’єктах Черкащини завершено щорічну весняно-літню нерестова заборону. У цей період провели 250 рейдів і виявили майже 800 порушень, 90 з яких – грубі. За фактами кримінальних правопорушень також відкрили 30 кримінальних проваджень. У браконьєрів виглучили близько 1 тонни незаконно виловленої риби. Загалом браконбєри завдали збитків державі на 4 мільйони 250 тисяч гривень.

Про це повідомив начальник обласного управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Віктор Іванько на брифінгу в медіацентрі ОВА.

– За час кампанії працівниками управління викрито 792 факти порушень правил любительського рибальства, складено 507 протоколів про адміністративне правопорушення. Маємо зафіксованих 90 грубих порушень і 6 випадків незаконного продажу водних біоресурсів і заборонених знарядь лову. Упродовж нерестової кампанії також проводили 250 рейдів на водних об’єктах. За фактами кримінальних правопорушень також відкрили 30 кримінальних проваджень. У браконьєрів виглучили близько 1 тонни незаконно виловленої риби, – поінформував він.

Також Володимир Іванько озвучив кілька фактів, які ілюструють масштаби браконьєрства.

Так у Жовниному до відповідальності притягнули особу, яка завдала збитків водним біоресурсам країни на суму понад 436 тисяч гривень.

Збитків більш як на 300 тисяч гривенб завдав державі браконьєр із с. Великий Хутір. А житель Хлипнівки у такий же спосіб завдав збитків державі на суму 235 тисяч гривень.

Загалом внаслідок незаконного вилову риби на водоймах області завдали збитків на суму 4 мільйони 250 тисяч гривень, 600 тисяч із яких упіймані на гарячому браконьєри вже відшкодували державі.

Окрім цього працівники управління вилучили 98 знарядь лову. Ще 205 знарядь, власники яких не встановлені. Також затримано 9 плавучих транспортних засобів.

Як зауважив Володимир Іванько, нерестова кампанія в регіоні тривала впродовж квітня – червня. Її проводили з метою забезпечення охорони водних біоресурсів і шляхів міграції. А також для  створення сприятливих умов природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *