Селян на Черкащині вчитимуть ефективно господарювати

Ефективному веденню господарства, основам агрономії, новим напрямкам виробництва та технологіям навчатимуть дрібних фермерів та селян-індивідуалістів за сприяння департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОВА.

Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Працюємо над створенням та вдосконаленням роботи на Черкащині сільськогосподарських дорадчих служб. Проєкт орієнтований на сільськогосподарських  товаровиробників. А головний напрям діяльності – консультування, надання професійних знань для ефективності та подальшого розвитку  господарювання. Заявку на участь можуть подавати не лише фермери, але й звичайні сільські жителі, які займаються індивідуальним господарюванням. Їх будуть навчати ефективному веденню господарства, основам агрономії та новим технологіям У планах не лише налагодження роботи дорадчих служб, але й організація виїзних навчань для жителів територіальних громад у співпраці із владою ОТГ, – розповів Роман Косенко.

– Найголовніше, щоб служба була дієва, ефективна і максимум кориснаНад цим працюємо. Зокрема, і над створенням нових можливостей для підвищення кваліфікації дорадників. Це теж важливий напрям роботи, – підкреслив Роман Косенко.

Нині видача кваліфікаційного свідоцтва дорадника чи експерт-дорадника здійснюється ЦНАПами. А регіональним координатором, що проводить навчання чи підвищення кваліфікації дорадників, експерт-дорадників, є Уманський національний університет садівництва.

– Якщо  виробник потребує підтримки або консультації дорадника, він може звернутися до обласного департаменту агропромислового розвитку. Також до нас можуть звертатися охочі стати дорадниками. Ми проконсультуємо та надамо всю належну підтримку, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *