99 відсотків картоплі, вирощеної на Черкащині, виробляють індивідуальні селянські господарства

Ведення власного бізнесу у формі фермерських та особистих селянських господарствах останнім часом набуває важливого соціально-економічного значення. Це забезпечує формує та формує основний, або додатковий сімейний дохід значної кількості селян і є вагомим чинником  сталого розвитку сільських територій. Вони виробляють близько 21 відсотка валової сільськогосподарської продукції Черкащини. Як правило це не експортна продукція, логістика зберігання якої є недостатньою та виробництво якої потребує великих трудових затрат.

Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА:

– Детально: фрукти та ягоди вироблені у індивідуальних селянських чи фермерських господарствах становлять 88 відсотків, картопля 99 відсотків, овочі 75, і молоко 24 відсотки від валового виробництва продуктів. Ці товари практично не мають доступу до цивілізованого аграрного ринку, незгуртовані належним чином та немають відповідних знань та навичок у сфері господарювання. В облассті проводиться робота з формування ефективної та доступної мережі господарських дорадчих служб для задоволення потреб сільсьуогосподарських товаровиробників та сільського населення у розширенні професійних знань і вдосконалення практичних навичок, підвищенні ефективності господарювання та розвиток сільської місцевості.

Цілком очевидно, що задля захисту прав та інтересів у тому числі і виходу на цивілізований ринок агропродукції  дрібним фермерським та індивідуальних селянським господарствам необхідно об’єднуватись. А ще краще створити об’єднання республіканського масштабу, інакше виходу на цивілізований ринок агропродукції в Україні їм не бачити як власних вух. І про це подбають монополісти на ринку агропродукції – великі агрокомпанії та холдинги. Лише об’єднавшись дрібні виробники зможуть зайняти свою нішу на ринку сільськогосподарської продукції. Відтак забезпечити стабільний дохід і сталий розвиток своїх регіонів.

Вролодимир Лимаренко-Полянський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *