На Черкащині прогнозують спеку до 39°

Погоду як у приземному так і висотному полі формує широка смуга високого тиску з кількома центрами, що простягається з північного заходу Африки до арктичного побережжя західного сибіру. Залучена в її циркуляцію аномально спекотна та суха повітряна маса з середньоазіатських пустель, формуватиме на Черкащині спекотну погоду. Вночі 18-20º, вдень стовпчики термометрів з легкістю долатимуть 30-градусний рубіж. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань

Температурний фон значно перевищить норму: впродовж 10-13 липня СИЛЬНА СПЕКА 35-37º, а 14-16 липня НАВІТЬ 39º, що близько до АБСОЛЮТНОГО МАКСИМУМУ липня 39º зафіксованого на Черкащині у далекому 1936 році.

За попередніми розрахунками, у найближчі два тижні на кардинальне покращення погодної ситуації розраховувати не варто.

Така погода СПРИЯЄ НАКОПИЧЕННЮ в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчувається поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

ВІДСУТНІСТЬ ДОЩУ у поєднанні із СИЛЬНОЮ СПЕКОЮ перетворює рослинність на ІДЕАЛЬНЕ ПАЛИВО ДЛЯ ПОЖЕЖ.

Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки здатні позбавити від наслідків, завданих пожежею. Нагадуємо, на Черкащині утримується НАЙВИЩИЙ 5 клас пожежної небезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *