Черкаський національний університет посів 31 сходинку в рейтингу навчальних закладів

Ресурс http://xn--80ad9amg3j.ua/ оприлюднив щорічний консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти 2024 року. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького і підтвердив звання лідера освіти Черкащини, упевнено утримує 7 позицію в Центральному регіоні та займає 31-32 сходинку в загальному рейтингу кращих ЗВО в Україні.

Про це повідомили в пресслужбі ЧНУ.

Консолідований рейтинг українських університетів 2024 року охоплює результати 235 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів, у яких визначено: найкращі класичні університети, найкращі технічні, аграрні, педагогічні, медичні та мистецькі виші, а також найкращі приватні університети, найкращі виші Києва, регіонів і областей України.

Традиційно для укладання Консолідованого рейтингу ЗВО використано відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», складеному Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта», використано дані прямих вимірів, виставлені на відкритих вебресурсах незалежних національних і міжнародних організацій. Під час формування рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, що перебуває в стані глибинних змін у ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат у результаті повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну.

Результати рейтингу «Scopus» засновані на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, опублікованих закладом освіти або його співробітниками в наукових виданнях.

Рейтинг «Бал НМТ на контракт» містить інформацію про показники середнього бала національного мультипредметного тесту вступників, яких 2023 року зараховано до ЗВО на навчання за контрактом. Цей рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, у яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт».

— В опублікованому свіжому консолідованому рейтингу українських ЗВО-2024 ЧНУ упевнено утримує сильні позиції, попри війну. Це результат командної роботи колективу університету. Запрошуємо вступників до нашої університетської родини! А ЗСУ дякуємо за можливість працювати! — зазначив ректор Олександр Черевко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *