Стало відомо, коли ввімкнуть опалення у Черкасах

Дві теплопостачальні компанії Черкас (КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та Черкаська ТЕЦ) на 99% готові до опалювального періоду. Наявні пориви на мережах будуть ліквідовані найближчим часом.

Про це стало відомо під час наради щодо підготовки до опалювального сезону, яка відбулася за участю теплопостачальників і комунальників під головуванням заступника міського голови Віктора Беззубенка.

Наразі існують проблеми, які не залежать від міста і теплопостачальних компаній. Зокрема, більше 100 ОСББ у Черкасах на сьогодні відмовляються надавати акти готовності їхніх будинків до опалювального періоду, без яких не можна подавати теплоносій.

Є труднощі на сьогодні із укладанням договорів на постачання газу тим ОСББ, які мають дахові котельні. У Черкасах їх 12. Це питання не вирішене на рівні «Нафтогаз України». Воно піднімалося на селекторній нараді із міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим, було обіцяно протягом кількох днів усунути цю проблему і надати механізм на укладання договорів напряму з ОСББ.

Під час наради вирішили, що виконком надасть дозвіл розпочати опалювальний сезон, коли протягом трьох діб середньодобова температура не буде перевищувати 8 градусів тепла.

«Ми будемо враховувати досвід минулих років, коли у Черкасах запускали опалювальний період, а через теплу погоду багато будинків перекривали надходження теплоносія, що створювало додаткові проблеми і вело до втрат тепла. Міська влада постарається подати теплоносій тоді, коли він дійсно буде потрібний. На сьогоднішній день тариф для населення не буде піднятий, пільгового газу повинно вистачити для того, щоб тариф залишився на рівні 2020 року. Опалювальний період  у всіх бюджетних установах буде розпочатий згідно з нормативними вимогами. Мерія передбачить компенсацію різниці в тарифах постачаючим компаніям і бюджетним установам», – зазначає заступник міського голови Віктор Беззубенко.

Опалення у садочках і лікарнях планують увімкнути вже найближчим часом. Стосовно шкіл рішення ще не ухвалене. Усе залежить від того, яке рішення буде прийнято виконкомом з приводу дати початку осінніх канікул.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *