Вибори на Черкащині розпочалися із порушеннями

День голосування на проміжних виборах народного депутата на окрузі №197 м. Золотоноша, Черкаська область) розпочався з процедурних порушень та порядку організації голосування.

Всі дільниці для голосування виборців відкрилися вчасно, інформує громадська мережа ОПОРА.

Зокрема, на виборчій дільниці №710228 (село Деньги, Золотоніський район) комісія не вела протоколу ранкового засідання. Його почали заповнювати вже під час голосування. А ось під час під час підготовчого засідання зранку комісія складала список виборців для голосування на дому, що мало бути зроблено попередньо. Також у приміщенні для голосування немає розмітки щодо дистанції та вказівників для людей з підвищеною температурою.

Згідно з частиною 3 статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України», дільнична виборча комісія у день голосування не раніше, як за 45 хвилин до початку голосування, проводить підготовче засідання. На початку засідання усі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються виборчі бюлетені.

Еа виборчій дільниці в селі Шабельники (ВД №710228) також не вели протоколу підготовчого засідання.

На виборчій дільниці №711073 (місто Черкаси), як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, наявні лише 4 замість 6 скриньок для голосування, а ця виборча дільниця є великою.

Відповідно до частини 6 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок — стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Так, на дільниці у селі Домантове №710193 на ранковому засіданні комісія вкинула контрольні талони без печатки. Виявивши помилку, комісія склала відповідний акт.

Також члени комісії вирішили повторно вкинути до скриньки правильно заповнений контрольний лист.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *