«Ярмарок безкоштовних речей» втретє відбудеться у Червонослобідській громаді (фото)
5-6 листопада у фойє будинку культури с.Вергуни, що входить до Червонослобідської ОТГ Черкаського району пройде ярмарок, учасники якого можуть обміняти або віддати свої речі тим, хто цього потребує.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/11/iarmarok-1.jpg)
Про це журналістам City News повідомила директор Центру надання соціальних послуг Червонослобідської сільської ради Оксана ЧИГИРИК.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/11/iarmarok-5.jpg)
– «Ярмарок безкоштовних речей» відбудеться втретє. Перший провели на початку вересня. А розпочалося з того, що нам принесли дитячі речі зі словами «Можливо, комусь потрібно, бо на нас цей одяг малий». За збігом обставин, наступного дня звернулися люди, які запитали, чи немає у нас часом дитячого взуття. Потім наші друзі з однієї релігійної організації запропонували нам речі у великій кількості в чудовому стані. На жаль, приміщення для зберігання речей або для створення кімнати милосердя в нашому Центрі поки що немає – тому ми вирішили зробити ярмарок, – почала розповідь Оксана Чигирик.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/11/iarmarok-3.jpg)
Організовували ярмарок за допомогою сучасних технологій. Варто було запустити повідомлення у мережу інтернет, і пішло-поїхало.
– Дали оголошення в Інтернеті та у вайбер-групі – і це спрацювало: за день до початку акції люди почали зносити дитячі візочки, автокрісла, іграшки, та ще багато інших корисних речей. Під час першої нашої акції одяг розійшовся за день – люди дякували та питали, коли ще буде наш ярмарок. Інші цікавились, коли можна принести одяг на обмін, – пригадала старт ярмарку організаторка.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/11/iarmarok-4.jpg)
Ініціатори проведення суспільно-корисного заходу розробили певні правила. Щоб не було штовханини біля купи різних речей, їх сортують і розкладають у визначених місцях.
– Одяг ми фасуємо та розбираємо окремо по категоріях (штани, сукні, дитячий одяг, футболки), потім розкладаємо на столи у фойє будинку культури, і люди просто приходять та вибирають одяг, який їм підійшов. І, якщо є можливість, то залишають щось на обмін. Задоволені як люди похилого віку, так і молодь, – зазначила Оксана Чигирик.