Медики Третьої лікарні Черкас, які працюють з “ковідними” хворими, не отримують надбавок

У 80 % пацієнтів, госпіталізованих швидкою до Третьої лікарні Черкас, діагностують коронавірус, розповів заступник директора закладу Олег Найдан. Ушпиталюють їх в окреме відділення, але медикам, які лікують ковідних хворих, за це не доплачують.

Суспільне побувало в Третій міській лікарні, щоб дізнатися подробиці.

На сніданок у лікарні рибний суп, сирна запіканка та печені яблука, проте апетит у пацієнтів слабкий, тож медикам доводиться припрошувати пацієнтів.

“Важко дуже працювати в таких умовах. Сто разів запитуєш у людини: «що ви хочете їсти?» «давайте поїмо?». Хоч трошки супчику, трошки бульйончику. Так буває, людина хвора дихати не може, не те що їсти”, – розповіла санітарка Лариса Борзяк.

Пенсіонерку Лідію Василівну раціон влаштовує, але вранці може лише випити чай. У жінки запалення легень, у лікарні вона два тижні.

“Була підозра на ковід, але тест не підтвердив, хоча почувала я себе дуже погано, був кашель та задишка”, – зазначила пацієнтка.

Галина Мокрицька у лікарні з 18-го листопада. На результат ПЛР-тесту ще чекає, тому діагноз поки не визначений. Втім жінка дихає за допомогою кисневого концентратора.

“Мені набагато стало легше після госпіталізації, у мене немає відчуття отієї задухи. Завдяки кисню я знову відчула, що можу дихати, що я людина”, – розповіла жінка.

Людей із низьким рівнем кисню в крові везуть до Третьої міської лікарні, бо це заклад швидкої допомоги. Впродовж останнього тижня екстренкою сюди госпіталізували 83 особи, із них у 64-х підтвердили ковід.

“Інколи є клінічні ознаки хвороби, а тест – негативний. Може бути міграція вірусу з носогорла далі вглиб, може бути похибка під час забору матеріалу. Проте ми не ставимо діагноз за результатом тільки одного тесту”, — пояснив Олег Найдан.

Пацієнтів із позитивними тестами переводять в інші лікарні, у своїй реанімації лишили п’ятьох тяжкохворих. Зі слів директора, кисню й персоналу не бракує, однак доплат за роботу з коронавірусними пацієнтами медики не отримують, бо закладу немає у визначеному МОЗом переліку “ковідних” лікарень.

“Там є певні вимоги: це повинен бути окремий вхід, зовсім відділений або це повинна бути окрема будівля. Третя міська лікарня не може стовідсотково забезпечити ці умови. Керівництво закладу звернулося до міської ради із проханням віднайти кошти, аби дати доплату медичним працівникам”, — пояснив Олег Найдан.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Всеволода Кульчиковського, така ситуація виникла через те, що по закону хворим на коронавірус визнають лише після позитивного тесту:

“Формально наше законодавство вважає контакт з хворим від того часу, коли отриманий позитивний ПЛР-результат. Але ж вони зразу переводять усіх пацієнтів в інші заклади. Хоча ми розуміємо, що вони насправді з такими пацієнтами контактують”.

Також медик додав, що у Третій лікарні є кошти, які вони отримали за надання допомоги пацієнтам на COVID-19 минулого року, але Національна служба формально не дозволяє їх витрачати на доплати працівникам зараз.

Речниця Національної служби здоров’я України Лілія Гудзь повідомила, що вони ознайомляться з цим питанням і прокоментують Суспільному лише у понеділок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *