У Черкасах вимагають скасувати грабіжницький Податковий кодекс

Звернення до Президента та Верховної Ради України  проти набрання чинності проєкту закону, який узаконює податковий терор, ухвалили депутати Черкаської міської ради.

Звернення до Президента та Верховної Ради України  проти набрання чинності законпроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (реєстр.№ВР 5600), більшістю голосів підтримали депутати Черкаської міської ради.

Звернення ініціювала міська фракція «Європейської солідарності», а його текст з трибуни міської ради озвучив представник фракції Сергій РУБАН.

Він поінформував, що 30 листопада 2021 р. Верховна Рада України схвалила у другому читанні і в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (реєстр. №5600).

Законпроєкт передбачає низу нововведень, які роблять підприємців залежними від волі чиновників податкової служби.

Йдеться про списання податкових боргів з рахунків підприємств без рішення суду (на 91ий день заборгованості), право Державної податкової служби надсилати запити не за фактом порушення, а за підозрою у несплаті податків, внаслідок чого запити ДПС перетворяться на інструмент тиску на бізнес з метою отримання хабарів,  заборону на виїзд за кордон директора підприємства, що має заборгованість із сплати податків, що порушує гарантоване Конституцією України право громадянина на свободу пресування, стягнення податку на прибуток наперед, шляхом заборони включати 50% збитків минулого року, що мали б зменшити базу оподаткування.

Новації суттєво погіршать бізнесовий та інвестиційний клімат України, який вже суттєво постраждав через пандемію коронавірусу і економічну кризу, призведуть до зростання рівня корупції і порушення основних прав і свобод людини.

А ще новий закон суттєво збільшує податковий тиск на сільськогосподарських виробників, на малий бізнес та створює інфляційні ризики, призведе до тінізації виробництва та збуту сільгосппродукції.

Серйозну загрозу новий закон несе всім без виключення власникам землі, і навіть найдрібнішим.

Бо у ньому закріплено наступні норми:

– суттєве підвищення податкового тиску на усіх без винятку власників і користувачів сільськогосподарських земель, у тому числі мікровласників: для ділянок за межами населеного пункту через запровадження мінімального податкового зобов’язання податок зростає з діючих 200 грн. (а власники-пенсіонери взагалі звільнені від сплати податку) до 1500 грн з кожного гектара;

– індексація ставок ренти на воду та ліс, що призведе до подорожчання на 14,5% дров та води, потрібних людям;

– запровадження податку на доходи фізичних осіб з усієї вирощеної продукції, якщо її сукупна вартість перевищує 72 тис. грн. (12 мінімальних зарплат) (зараз усе, що вирощене на ділянці менше 2 га не оподатковується) – це може суттєво підвищити ціни – зокрема, на овочі і фрукти;

– починаючи з третього продажу нерухомості за рік запроваджується податок на рівні 18%, що неминуче призведе до додаткового підвищення цін на житло, адже нині частина компаній, які працюють на ринку нерухомості, є суб’єктами спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (зокрема, єдиний податок – 5%);

– збільшення плати за використання радіочастотами на 5%, що призведе до подорожчання мобільного зв’язку. Таким чином порушено меморандум з провідними операторами мобільного зв’язку, який підписав уряд в 2019 р.

Загалом, згадані негативи прийнятого закону призведуть до суттєвого посилення інфляції, зниження рівня довіри між державною владою, місцевим самоврядуванням і бізнесом, а також – через суттєве погіршення бізнесового і інвестиційного клімату – всупереч назві закону, вкрай негативно відіб’ються на доходах і державного, і місцевих бюджетів.

У тексті звернення народні обранці вимагають від Верховної Ради України  поставити на голосування і підтримати проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.11.2021 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600 від 02.06.2021);

А від Президента України – повернути Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600 від 02.06.2021) до Верховної Ради України (тобто, застосувати право вето).

– За експертною оцінкою провідних бізнес-асоціацій українських і іноземних підприємців, інвесторів, роботодавців, платників податків – у тому числі Європейської Бізнес Асоціації, Американської торгової палати, Спілки українського бізнесу – даний закон, по суті, є оголошенням податкового терору. Він кардинально розширює права працівників Державної податкової служби України, повертає до життя забуті після 2014 року практики «азаровщини» і робить безправним український бізнес. Цей закон аморальний і грабіжницький, бо він дозволяє податковим чиновникам тиснути на підприємців, безкарно залазити у їх кишені. Вступ у силу цього закону суттєво погіршить бізнесовий та інвестиційний клімат України, який і так постраждав через пандемію коронавірусу і економічну кризу. Також він  призведе до зростання і без того високого рівня інфляції, збільшення корупції і порушення основних прав і свобод людини, – зазначив голова фракції «Європейська солідарність» у Черкаській міськраді Сергій Кудактін.

– Даний закон необхідно скасувати, оскільки він не тільки не спонукає розвиток підприємництва, а взагалі кидає його за межу виживання. І особливо це стосується аграрного і передусім малого сільського бізнесу. Норми, прописані у ньому – смертельний удар  для всіх без винятку власників і користувачів сільськогосподарських земель, у тому числі мікровласників. Бо там передбачене суттєве підвищення податкового тиску на них. Податок на землю зростає з 200 до 1 тисячі 500 гривень. Це більше як у 7 разів! Але й цього «зєлєноваторам» виявилось мало. Тільки вдумайтесь! Законом запроваджується податок на доходи фізичних осіб з усієї вирощеної продукції, якщо її сукупна вартість перевищує 72 тис. грн. (12 мінімальних зарплат). З УСІЄЇ ВИРОЩЕНОЇ, а не РЕАЛІЗОВАНОЇ. Фактично під податковий прес потрапляють не лише середні і дрібні фермери, але й власники присадибних господарств. Бо тепер їм доведеться платити податок за всю продукцію тваринництва і рослинництва, яку вони виробляють у своїх домогосподарствах в основному для себе. Бо рахувати «вирощену продукцію» можна по-різному. Згадати приклад з української літератури: селянин хотів лише продати на базарі кілька мітел, які сам зробив, але ніхто не купив жодної. Зате чиновник нарахував йому такий податок, що селянину довелось продати хату і городи. Новий закон – це ще гірше, ніж той викрут часів сталінського режиму, коли не підйомним податком обклали фруктові дерева і цим змусили українців вирубати присадибні садки. Цей закон – реальна загроза того, що під не підйомним податком опиниться все, що селяни виробляють власноруч. А це значить, що вирубкою садків справа не обмежиться. Жителів сіл змусять ліквідувати власні підсобні господарства. Наслідки будуть жахливі. Вступ у дію цього закону – початок нового голодомору в українських селах. Адже, враховуючи те, що значна частина жителів сільської місцевості не мають жодних доходів, окрім тих, що отримують зі свої присадибних господарств, вони просто залишаться без будь-яких засобів для існування. А жителі міст, натомість, отримають значне здорожчення цін на продукти сільської праці, зникнення органічних продуктів українського виробництва з ринків та магазинів, а замість них нашестя імпортних овчів і фруктів, напханих «хімією», – висловила думку депутат фракції «Європейська солідарність» Інна Бандура.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *