В Україні запроваджують надзвичайний стан: що це означатиме для Черкащини

В Україні запроваджують надзвичайний стан у всіх українських областях, крім Луганської та Донецької. Рішення про його умови будуть ухвалювати обласні комісії. 

РНБО просить Верховну Раду запровадити надзвичайний стан по всій території, крім Луганської та Донецької областей, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Раніше голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія повідомив, що на нараді з президентом Володимиром Зеленським 22 лютого очільники парламентських фракцій і груп обговорювали запровадження надзвичайного стану на Донеччині та Луганщині.

“Були ідеї про введення воєнного стану, але вводити не будемо доти, поки не почнеться відкрита агресія. Але питання надзвичайного стану в прикордонних регіонах обговорили детально. Можливо, на таке рішення підемо залежно від розвитку ситуації. Передусім це Донецька і Луганська області. Особисто моя позиція вже треба вводити. Якщо вирішимо, то протягом одного дня проголосуємо”, — сказав він.

Надзвичайний стан — це тимчасовий правовий режим, який передбачає певне обмеження прав і свобод людей в умовах кризових подій. Його запроваджують за погодження Ради нацбезпеки та оборони, яка звертається до президента, після чого відповідне рішення голосує Верховна Рада. Термін дії надзвичайного стану — від 30 до 60 днів з можливістю подовження.

Коли може бути введений:

  • виникнення особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: стихійні лиха, катастрофи, пожежі, пандемії тощо;
  • здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об’єктів життєзабезпечення;
  • виникнення міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів, блокування або захоплення окремих особливо важливих об’єктів або місцевостей, що загрожує безпеці громадян;
  • виникнення масових безпорядків;
  • під час спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу україни шляхом насильства;
  • масового переходу державного кордону з території суміжних держав;
  • необхідності відновлення конституційного правопорядку і діяльності органів державної влади.

Термін діє режиму надзвичайного стану, за чинним законодавством, – це 30 днів.

“У разі необхідності президерт своїм указом має право ще на 30 днів подовжити. Тобто загальна кількість 60 днів. Але облов’язково має бути голосування Верховної Ради як в першому, так і в другом випадку – для підтвердження цього стану”, – розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

Що передбачає введення надзвичайного стану

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *