З 11 липня заборонено будь-яке куріння в громадських місцях

В Україні з 11 липня 2022 року набирають чинності норми закону № 1978-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну”. Згідно з документом куріння електронних сигарет та систем нагрівання тютюну, тобто IQOS та glo, у громадських місцях буде заборонено.

Заборона поширюється також на кальяни і навіть на використання попільничок. Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.

Зокрема, з 11 липня буде заборонено використовувати пристрої для вживання тютюнових виробів без їх згоряння, трав’яні вироби для куріння, тютюнові вироби, кальяни, електронні сигарети, предмети, пов’язані з їх вживанням (наприклад, попільнички) у громадських установах.

Також заборонять відводити місця для куріння у приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності.

За куріння тютюнових виробів у громадських місцях українцям загрожує штраф у розмірі 51–170 грн. У разі повторного за рік порушення – 170 – 340 грн.

За розміщення попільничок (для закладів ресторанного господарства), кальяну або куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у заборонених місцях також передбачено штраф:

Для суб’єктів господарювання – у розмірі 1000 гривень, а у разі повторного за рік порушення – 10000 гривень.

Для закладів ресторанного господарства – 3000 гривень, а у разі повторного порушення протягом року – 15000 гривень.

Крім того, за продаж IQOS, glo та інших електронних сигарет неповнолітнім загрожує покарання у вигляді штрафу в 1020 грн., а за повторне порушення – 10 200 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *