З неділі на Черкащині знову задощить

Вересень 2022 року увійшов в кліматичну історію холодним та надмірно дощовим, з середньомісячною температурою 13º тепла, що на 2º холодніше звичайного та подвійною місячною нормою опадів. На початку осені в атмосфері один за одним народжувалися нові і нові циклонічні вихори, які формували дощову погоду на Черкащині. І поки що цей тренд зберігається, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Початок жовтня перейме теплу естафету кінця вересня. Завдяки спокійному західно-східному синоптичному процесу, у суботу переважатиме сонячна суха та тепла погода. Температура вночі 10-15º, вдень 18-23º тепла.

Втім у неділю погода погіршиться та до 5 жовтня буде нестійкою. Південні вітри зміняться на північні, тобто надходження теплого повітря припиниться. На відмінну від теплої ночі 9-14º, вдень лише 12-17º, помірні дощі, посилення вітру 15-20 м/с та падіння атмосферного тиску, що може негативно вплинути на самопочуття людей.

За попередніми оцінками, з четверга 6 жовтня на синоптичній карті намітяться позитивні зміни – на фоні зростання атмосферного тиску погода стабілізується, потеплішає на 3-4º. Тобто, існує висока ймовірність антициклональної погоди, а отже, 6-10 жовтня природа може подарувати кілька погожих днів «бабиного літа», якого були позбавлені у вересні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *