Черкаські синоптики прогнозують добрий врожай озимини

Цьогорічна перезимівля озимини хвилювала аграріїв як ніколи. Адже більше 80% засіяних площ увійшли в зиму у початкових фазах розвитку і їх стан на початок весни був у значній залежності від умов зими. причина – перезволоження грунту, яке затримало не тільки осінню сівбу, а й звільнення площ від попередників.
Про це написав у фейсбуці директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Зима 2022-2023, яка майже закінчилася, виявилася цілком сприятливою для озимих культур. Ризиків для їх пошкодження – а це сильні морози та льодова кірка не було. Січневе аномальне тепло навіть дало можливість покращити фазовий розвиток та кореневу систему. Не виявили загиблих рослин і агрометеорологи області після відрощування зразків взятих на тестових полях господарств.
Водночас з перезимівлею, для аграріїв актуальним є питання вологозапасів грунту на початок весни. Адже це вологоресурси майбутнього врожаю. Не дивлячись на малосніжний характер зими та значний дефіцит опадів у січні-лютому, умови для формування вологозапасів були добрими. Цьому сприяли достатня насиченість грунту вологою на кінець осені, надмірна кількість опадів у листопаді, грудні та слабко мерзлий або ж талий грунт, які сприяли подальшому просочуванню вологи.
За агрометеорологічними розрахунками, перспектива для майбутнього врожаю озимих культур складається добра. Прогнозується, що площа загибелі не перевищить 5 %, що в рамках природного фону, а запаси вологи очікуються повсюди в межах норми – 135-200 мм.
збереження потенціалу майбутнього врожаю озимини у великій мірі буде залежати від проведення підживлення озимини та обробки посівів проти хвороб та шкідників, які є наслідками теплої зими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *