Черкаський спеціаліст-криміналіст пройшов тренінг у Польщі щодо документування воєнних злочинів

Участь у тренінгу взяли 20 поліцейських з різних областей України, серед них і старший спеціаліст-криміналіст відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Черкаській області Максим Осадчук. Саме він після повномасштабного вторгнення росії працював у звільнених населених пунктах та документував скоєні окупантами злочини.

Навчання для українських поліцейських проводили тренери з Великої Британії на базі Навчального центру поліції Республіки Польща в Легіоново. Курс навчання для українських поліцейських організовано за сприяння Міністерства внутрішніх справ Великої Британії, під керівництвом члена Королівського коледжу, координатора з питань ідентифікації жертв катастроф у Великій Британії, директорки криміналістичної служби поліції Лондонського Сіті Трейсі Александер та старшого наукового радника Національного агентства з боротьби зі злочинністю доктора Карла Гаррісона.

Упродовж двох тижнів поліцейські, зокрема слідчі та спеціалісти-криміналісти Нацполіції, удосконалювали знання та навички у сфері розслідування воєнних злочинів. Під час навчання йшлося про нові методи та методики виявлення, фіксації та вилучення слідової інформації відповідно до міжнародних стандартів.

Також поліцейські відпрацьовували алгоритм дій щодо координації дій працівників відомства, які перші прибувають на місце скоєння злочину, здійснення швидкої оцінки збору слідової інформації та роботи на місцях масового захоронення.

Своєю чергою українські поліцейські поділилися з іноземними колегами власним досвідом щодо документування вчинення воєнних злочинів рф на території України. Отриманні знання та навички допоможуть поліцейським під час роботи на деокупованих територіях.

За інформацією пресслужби поліції Черкаської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *