У Черкасах відкрили “Простір розвитку” від ЮНІСЕФ

На базі Черкаського міського Палацу молоді відбулося відкриття єдиного у місті адаптаційного центру «Простір розвитку», що став соціальним простором для багатьох родин внутрішньо переміщених осіб та жителів міста, які можуть психологічно розвантажитись, соціально адаптуватись і просто відпочити.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

Створення цього Центру стало можливим завдяки співпраці Черкаської міської ради та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Завдяки грантовим коштам дитячого фонду в сумі 1,4 мільйони гривень, у трьох приміщеннях Черкаського міського Палацу молоді відремонтували робочу залу, ігрову кімнату для дітей та простір для спілкування. Також було придбане обладнання для центру – оргтехніка, меблі, засоби для творчості та відпочинку, електротовари, канцтовари, окуляри віртуальної реальності, тощо.

На відкриття адаптаційного центру «Простір розвитку» завітали міський голова Анатолій Бондаренко, заступниця міського голови Anastasiia Chubina, заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з програмної діяльності Віра Мендонка, голова офісу ЮНІСЕФ у м. Кропивницький Тетяна Федоренко та виконавчий директор Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України Віталія Повісьмак-Євмина.

Анатолій Васильович подякував керівникам цього проєкту за підтримку та можливість створити такий хаб у нашому місті і вручив їм Подяки й подарунки від міської влади.

«З перших днів війни одним із ключових напрямків роботи міської влади стала також допомога внутрішньо переміщеним сім’ям. Я вдячний ініціаторам цього соціального проєкту за те, що реалізували його саме в нашому місті. Такі ініціативи надзвичайно цінні. Впевнений, що цей «Простір розвитку» стане справжнім промінчиком щастя як для внутрішньо переміщених осіб, так і для жителів нашого міста. Тут можна розширити коло спілкування і реалізувати свої креативні ідеї. Адже Адаптаційний центр “Простір розвитку” – це вільний простір, хаб, двері якого завжди відкриті», – зауважив міський голова.

Відзначимо, що Центр створений наприкінці минулого року і весь цей час він працював у тестовому режимі. Тут для відвідувачів проводились консультації психологів, тренінги для учнівської молоді міста, розважальні заходи для дітей, зустрічі з митцями та письменниками, майстер-класи, презентації, організовувались мобільні простори, мовні клуби для вдосконалення розмовних навичок з української та англійської мови.

Також, дітки, які відвідували семінари та майстер-класи в Центрі весь цей чай створили своїми руками подарунки та вручили їх гостям заходу.

«Цей адаптаційний простір став місцем для однодумців, а також платформою, де можна знайти нових друзів. І це надзвичайно важливо, особливо, для внутрішньо переміщених осіб. Звичайно, він не замінить рідного міста, яке довелось покинули, але допоможе адаптуватись до умов сьогодення, інтегруватись у черкаський соціум і зможе стати для кожного відвідувача вільним простором, хабом, двері якого завжди відкриті. Ми вдячні ЮНІСЕФ за підтримку в нашій роботі з адаптації нових мешканців нашого міста», – відзначила профільна заступниця Анастасія Чубіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *