Черкащан запрошують долучитися до конкурсу «Культурна спадщина України» у Вікіпедії

З 15 до 30 квітня в українській Вікіпедії відбудеться акція «Культурна спадщина України». Вона присвячена наповненню найбільшої онлайн-енциклопедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою знищення, зокрема й через війну.

– За даними ЮНЕСКО, станом на 15 лютого 2023 підтверджено пошкодження 240 об’єктів від початку повномасштабного російського вторгнення — 105 релігійних, 18 музеїв, 86 будівель історичної чи мистецької цінності, 19 пам’ятників, 12 бібліотек,— прокоментувала Ольга Мілянович, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна», членкиня оргкому проєкту «Вікі любить пам’ятки». – На жаль, розуміємо, що ці цифри щодо знищень та пошкоджень пам’яток України ще не остаточні. Тож запрошуємо всіх охочих документувати українську культурну спадщину: створювати, покращувати статті, подавати фото пам’яток, які зруйновані, щоб інформація про них зберігалася в онлайн-енциклопедії, яку читають мільйони.

Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — чи будівлі, де відбувалися історичні події. При додаванні інформації необхідно обов’язково наводити джерела.

Список рекомендованих до створення та покращення статей дивіться на сторінці проєкту: april.wlm.photo.

Світлини для ілюстрування статей з фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» можна знайти за посиланням. Також можна шукати ілюстрації за списками пам’яток.

Як і в попередні два роки, долучитися до проєкту «Культурна спадщина України» у Вікіпедії можна в такі способи:

  • додайте нові об’єкти в перелік пам’яток: пошукайте інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні;
  • перевірте, чи є про них стаття у Вікіпедії;
  • якщо немає, напишіть про це коментар або доповніть список на сторінці проєкту;
  • напишіть або доповніть статтю про таку пам’ятку. Писати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — будівлі, де відбувалися історичні події;
  • спробуйте знайти потрібну ілюстрацію у нашому репозиторії за ключовими словами або пошукайте у власних архівах фото пам’ятки, яке можна додати до статті;
  • запишіть себе у список учасників на сторінці проєкту і зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті».

Учасники та учасниці, які істотно доповнять Вікіпедію в межах цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри від організаторів. Для цього обов’язково зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті» на сторінці проєкту нижче.

Сторінка проєкту: Вікіпедія:Проект:Культурна_спадщина_України

Зверніть увагу: якщо ви брали участь у акціях у попередні роки, ви мали отримати форму для заповнення на отримання сувенірів. Якщо ви не побачили такої форми у ваших поштових скриньках, напишіть нам на wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки: ГО «Вікімедіа Україна» — громадська організація, регіональне відділення Фонду Вікімедіа, що займається підтримкою проєктів Вікімедіа (Вікіпедії, Вікіцитат, Вікіджерел тощо) в межах України. З 2012 року організовує українську частину міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», а також супутні акції із написання та поліпшення статей про пам’ятки України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *