У Черкасах вшанували пам’ять відомого архітектора Владислава Городецького (фото)

160 років від дня народження відомого архітектора Владислава Городецького, етнічного поляка, який жив і працював в Україні і у т.ч. на Черкащині, відзначила польська громада Черкащини в особі Польського культурного центру імені Кароля Шимановського.

Активісти польської спільноти краю вшанували пам’ять великого зодчого, зібравшись у центрі Черкас біля пам’ятного знаку Владислава Городецького, який встановлений на фасаді приміщення колишньої жіночої гімназії. Знак містить текст українською і польською мовами.

Кошти на створення та встановлення цього пам’ятного знаку самотужки зібрала польська громада Черкащини. А розмістили його на цій будівлі, що безсумніву є окрасою Черкас не випадково, бо її на початку минулого століття на замовлення черкаської думи спроєктував Владислав Городецький. Він особисто контролював процес будівництва і був присутній на відкритті приміщення гімназії у 1905 році. І хоч творчий спадок архітектора і в Україні і на Черкащині немалий, але так сталось, що це один з небагатьох будинків Городецького на Черкащині, щодо яких документально доведено факт авторства цього знаного і шанованого українсько-польського архітектора.

Голова Польського культурного центру імені Кароля Шимановського Геннадій Лінєвич

звернуся до учасників з промовою, у якій докладно розповів про біографію Владислава Городецького, його зв’язки з Черкащиною.

– На Черкащині збереглись будинки, споруджені за проектами Владислава Городецького. В Умані це приміщення гімназії, а у селі Мошни – єдиний відомий дерев’яний будинок, що його спроєктував Владислав Городецький. Два роки тому польська громада Черкащини з дозволу міської влади встановила у Черкасах цей пам’ятний знак на будівлі Городецького, у якій вже багато років працює міський Центр дитячої та юнацької творчості. Кошти на створення та встановлення пам’ятного знаку зібрала польська громада краю. Нам, етнічним полякам дуже приємно, що архітектурні витвори Владислава Городецького, його творчий спадок продовжує жити і служити людям, – сказав Геннадій Лінєвич.

Він же розповів, наскільки цей пам’ятний знак важливий для етнічних поляків області.

– Ми вже традиційно, щонайменше кілька разів на рік збираємось біля цього знаку: 3 січня на день його смерті, 2 травня на День полонії, 4 червня на день народження Владислава Городецького, торік ми тут збирались перед Народними читаннями, і, так само традиційно на День незалежності Польщі 11 листопада, – підкреслив лідер польської громади Черкащини.

Цього разу представники польської спільноти краю вшанували пам’ять архітектора зі світовим ім’ям, вклонились пам’ятному знаку, поклавши до нього квіти у стрічках польських національних кольорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *