Як на Черкащині рятують дуб Максима Залізняка, що всихає

Фахівці активно рятують дуб Максима Залізняка на Черкащині, якому понад 1100 років, від усихання.

Про це повідомило видання Укрінформ.

Як повідомив виконувач обов’язків директора Національного природного парку «Холодний Яр» Богдан Легоняк, нині триває боротьба за порятунок Дуба Залізняка.

«Причин всихання скелетних гілок кілька, їх можна поділити на об’єктивні і суб’єктивні. Об’єктивна причина одна – дуб старий і має понад 1100 років. Інколи трапляються ситуації, коли вживаєш всіх можливих заходів, лікуєш, а рослина гине, бо прийшов час. Суб’єктивні причини — зміна кліматичних умов, до яких дереву важко адаптуватися, та пов’язані з цим хвороби. Зараз гинуть значно молодші дерева, а що вже говорити про такого велетня! Основна його хвороба — гриб, який нищить кореневу систему дерева. Проти нього немає ефективних ліків», — сказав Легоняк.

Водночас, на його думку, не потрібно драматизувати ситуацію. Адже розмови про загибель дерева ведуться з 1970-х років, а дуб досі живе.

Дуб, що росте на території урочища Холодний Яр за селищем Будою Черкаської області, названий на честь одного з ватажків Коліївщини Максима Залізняка, який народився в сусідньому селі Медведівка.

Як повідомлялося, 2021 року в селі Будище Звенигородського району буря зламала дуб віком від 900 до 1000 років. В дуплі цього дерева Тарас Шевченко ховав свої перші малюнки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *