Черкаси допомогли обласному кардіоцентру придбати медичне обладнання

Підтримка медичних закладів для надання якісних медичних послуг черкащанам – одне з найважливіших завдань, які ставить перед собою міська влада Черкас. Один з них – Черкаський обласний кардіологічний центр.

За останні два роки з бюджету Черкас кардіоцентр отримав фінансову підтримку на близько 25 мільйонів гривень. Субвенція обласному бюджету була спрямована на придбання медичного обладнання. Зокрема, у 2022 році придбали система ультразвукова діагностичну, дефібрилятор-монітор, систему ендоскопічної візуалізації для гастроскопії, апарат штучної вентиляції легень, інтубаційний відео стилет, ліжко медичне Eleganza, комплект інструментів для кардіохірургії з пилкою для повторної стернотомії (загальна вартість – близько 15 млн грн.). У 2023 році коштом бюджету тергромади придбали ультразвукову діагностичну систему, систему рентгенівську діагностичну пересувну,наркозно-дихальна станція (вартість – близько 10 млн грн.).

«Це обладнання надзвичайно сучасне і дуже потрібне. В кардіологічному центрі щорічно лікується 4,5 тисяч хворих стаціонарно і більше 22 тисяч консультується в поліклініці. Ми виконуємо понад 1600 оперативних втручань на серці на рік. З усіх пацієнтів 40% – це жителі Черкас. За 18 років ми зробили 24 тис оперативних втручань на серці, з них 14 тисяч – для жителів Черкас», – розповіла головна лікарка закладу Світлана Журба.

Із роботою обладнання, придбаного за кошти Черкаської територіальної громади, ознайомилися Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко і секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін.

«Дуже приємно в черговий раз відвідувати цей заклад, бачити, що він розвивається, купується інноваційне обладнання, робляться найскладніші операції. Ми підтримували і надалі будемо підтримувати нашу медицину»,- зазначив Юрій Тренкін.

Представники міської влади обговорили з колективом кардіоцентру подальші напрямки співпраці та перспективи розвитку закладу.

«Дякую всьому колективу, який цілодобово рятує життя пацієнтів! Кожному медичному працівнику за його велику працю та за те, що присвятив себе найблагороднішій справі. Ми ж зі свого боку намагатимемося й надалі надавати підтримку центру, який демонструє дуже гарні показники роботи», – наголосив Анатолій Бондаренко.

Комунальне некомерційне підприємство “Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради” – головний заклад області, що забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги хворим із серцево-судинною патологією в Черкаській області та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби міст та районів області.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *