Безпека в інтернеті: які є види компʼютерних вірусів та як від них захиститися

На сьогодні інтернет-технології є невід’ємною складовою нашого життя. Ми отримуємо діджитал-послуги від держави та бізнесу, передаємо мережею конфіденційну інформацію, спілкуємося онлайн з близькими на особисті теми. Нерідко цими даними намагаються заволодіти зловмисники, переслідуючи власні інтереси.

При вчиненні злочинів хакери часто використовують шкідливе програмне забезпечення або ШПЗ, зокрема, комп’ютерні віруси (https://cyberpolice.gov.ua/article/kompyuterni-virusy-ta-yak-vid-nyx-zaxystytysya-porady-kiberpolicziyi-6568/). Для ефективнішого захисту від кіберзлочинців необхідно розуміти, як убезпечити себе та близьких від різних видів малварі.

До найпоширеніших видів шкідливого програмного забезпечення відносять:

– стілер;
– ратник;
– кліппер;
– майнер;
– сніффер;
– вірус-шифрувальник.

Детальніше про ці види вірусів та як захиститися від такого ШПЗ – читайте на сайті Кіберполіції – https://cyberpolice.gov.ua/article/bezpeka-v-interneti-kiberpolicziya-informuye-pro-vydy-kompyuternyx-virusiv-5886/.

Також нагадуємо, що несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361 КК України. Санкція передбачає до 15 років позбавлення волі.

Інформує Кіберполіція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *