На Черкащині покарали 16 паліїв сухостою. Пожежі і порушників виявляють дрони

З початку року в екосистемах Черкащини сталася 131 пожежа. 90 % пожеж викликає людська необачність. Оперативно виявляти загорання у екосистемах надзвичайникам допомагають дрони.

Про це під час брифінгу повідомила начальниця сектору агітаційної та пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Черкаській області Оксана Крутоус.

– В області утримується найвищий клас пожежної небезпеки. Є ризик збільшення виникнення пожеж на відкритих територіях. 90% пожеж екосистем виникає через людську необачність. Основні причини виникнення пожеж у природних екосистемах – це порушення вимог під час перебування в лісових масивах. Зокрема, самовільне випалювання сухої рослинності, недотримання заходів безпеки під час проведення польових робіт. Одним з ефективних методів моніторингу ситуації з пожежами є застосування БпЛА, – сказала Оксана Крутоус.

Щоб запобігти виникненню пожеж у екосистемах працівники управління ДСНС області періодично проводять роз’яснювальну роботу серед населення. А також обстежують населені пункти, котеджні містечка, дачні і садові товариства, що розташовані у лісових масивах, та на прилеглих до них територіях. 

Щодня надзвичайники проводять рейди населених пунктів, лісосмуг, сільськогосподарських угідь тощо.

Як вже йшлось вище, ефективно протидіяти пожежам екосистем рятувальникам допомагають дрони. Обстежуючти території з висоти пташиного лету, надзвичайники виявляють місця загорання рослинності на початкових етапах. Це дозволяє їх ліквідувати оперативніше із меншими затратами та втратами.

Також літаючі помічники допомагають виявляти порушників.

Під час рейдів за самовільне випалювання рослинності або її залишків до адміністративної відповідальності притягнули 16 громадян.

Володимир Лимаренко-Полянський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *