У Черкасах два дні триватиме гіперхлорування водопостачання
З метою запобігання негативної санітарно-епідеміологічної ситуації з 18 по 19 серпня в Черкасах буде проведена комплексна дезінфекція (гіперхлорування) об’єктів водопостачання: резервуарів чистої води, магістральних водогонів, розподільчих та внутрішньобудинкових мереж тощо. У цей період споживати воду заборонено, використовувати можна лише для технічних потреб.
Про це повідомили на сторінці “Черкасиводоканалу”.
Чим викликана необхідність гіперхлорування води?
Слід пояснити, що для очищення питної води застосовуються сучасні реагенти, а для дезінфекції – хлор. Хлорування один з основних заходів щодо надання води належної якості. Але внаслідок так званого вторинного забруднення якість питної води може погіршуватися. Тому усі водоканали час від часу проводять гіперхлорування для промивки усіх об’єктів водопостачання, періодичність якого залежить від фактичних показників питної води. При малій швидкості руху води у трубах відбувається корозія металевих стінок водогону. Внаслідок цього на стінках трубопроводів формується осад та біоплівка. Поступово ця біоплівка мінералізується і її частинки відриваються від поверхні трубопроводу. Подібний процес також спостерігається з осадом, який під впливом мінливої швидкості руху води також періодично збурюється. Відірвані частинки осаду, біоплівки, інших домішок та часток окислу металу потрапляють у потік водогінної води, забруднюючи його. Накопичений у трубах осад формує умови для розвитку мікроорганізмів, тобто фактично є джерелом забруднення питної води. Вторинне забруднення особливо часто трапляється у тупикових водогонах, де рух води дуже повільний. Оскільки термін експлуатації водопровідних мереж доволі значний, явище вторинного забруднення води має місце.
Як відбувається гіперхлорування?
Відповідно до нормативних документів необхідно проводити очищення та дезінфекцію споруд та водопровідних мереж. Спочатку проводять механічне чищення вручну всіх споруд та резервуарів чистої води, а потім проводять дезінфекцію (гіперхлорування). Гіперхлорування водогінної мережі проводять шляхом її заповнення підвищеними дозами хлору з концентрацією 20-70 мг/д3. Після цього здійснюється промивка чистою водою. Саме процес гіперхлорування дозволяє вбивати хвороботворні бактерії та віруси, а також запобігає виникненню епідемій серед населення у спекотну пору року. Процес хлорування це не очищення питної води, а спосіб дезінфекції.
Які дії мешканців міста під час гіперхлорування?
- До початку проведення гіперхлорування необхідно зробити запас питної води на два дні.
- У день гіперхлорування, 18 серпня, відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору. Це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж.
- Після промивки мереж, 19 серпня, може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа тощо. В такому випадку радимо спустити воду поки вода не стане прозорою та без запаху хлору.