«Україна в Антарктиці»: у Черкасах відкрили  виставку фото зроблених українськими полярниками (фоторепортаж)

Виставку «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність», яка містить з 27 світлин про дослідження українців в Антарктиці, неймовірну природу шостого  континенту, у минулу п’ятницю відкрили у Черкасах у фойє Черкаського міського ЦНАП. Вона діятиме протягом місяця до 20 серпня.

Про те, як живуть і працюють українські полярники з Черкас у найстаршій в Антарктиді полярній станції, і як у них складаються відносини з представниками місцевої фауни журналістам розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий:

– Одне з найсильніших вражень від Антарктиди це відчуття того, наче потрапив у Едемський сад де жодна тварина людини не боїться. Найагресивнішим представником місцевої фауни є морський котик: гавкає як собака, якщо заходити на його територію, і зубки там як у хорошої вівчарки. Але не треба боятись і йти у своїх справах. На надто агресивних варто махнути лижною палицею і йти далі. Воно цей жест розуміє. Гарчатиме, але пропустить. Це на суходолі. А під водою варто остерігатись морських леопардів. Це велика хижа тварина, яка харчується тюленями. Але аквалангіста із ластами у воді може сприйняти за тюленя і напасти як на здобич. Був випадок, коли нашим колегою зацікавився морський леопард, то поки один колега відволікав тварину, кидаючи у неї каміння, наш аквалангіст показав швидкісну греблю у ластах. На щастя, все обійшлось, – пригадав полярник.

У цей же день з нагоди річниці підписання меморандуму про передачу Україні Великою Британією станції «Фарадей», яка зараз має назву «Академік Вернадський» (20 липня 1995 року), до Черкаської міської ради завітали дослідники Антарктиди, уродженці Черкащини: Микола Старинець, Олександр Полудень та Володимир Храпач.

Під час зустрічі полярники розповіли про свою роботу на крижаному континенті та поділилися цікавими історіями та враженнями.

До заходу також онлайн долучилися директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, лікарка з Канева Іванна Котурбаш та інші зимівники зі станції «Академік Вернадський».

Міський голова Анатолій Бондаренко вручив полярникам подяки за їхню невтомну працю та значний внесок у розвиток української науки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *