Екологія в дії: на Закарпатті пропонують запровадити уроки із сортування сміття

З ідеєю запровадити систему уроків про сортування та поводженням зі сміттям звернувся до Закарпатської облради та обласного управління освіти директор Агентства регіонального розвитку Закарпаття Михайло Данканич, повідомляє Укрінформ.

Директор впевнений, у такий спосіб вдасться змалечку закласти правила поводження з твердими побутовими відходами закарпатцям. Для впровадження цієї ініціативи у 668-ми школах області необхідні кілька кроків. Перше — це рішення профільних комісій обласної ради, далі — розробка дорожньої карти та навчання вчителів. Згодом потрібно буде закупити сміттєві баки для шкіл та організувати утилізацію й переробку зібраного відсортованого сміття, каже він.

“У разі, якщо профільні комісії Закарпатської обласної ради зацікавляться нашою пропозицією, вони мають дати завдання профільним підрозділам ОДА взяти участь у розробці дорожньої карти. Ми, зі свого боку, готові координувати цей процес, аби спільно знайти найбільш ефективне рішення — адже тут потрібно задіяти й органи влади, і школи, і бізнес, і громадські організації.” – пояснює Данканич.

Також він наголошує, що далі необхідно буде закупити баки для сортування сміття у школах — це вартуватиме області приблизно 20 млн грн. На одну школу треба виділити 30 тис. грн: закупити комплект великих баків, об’ємом в 1 тис. л, та малих, об’ємом в 50 л.

Також, за його словами, відсортовані відходи підприємці готові забирати в школах, декотрі готові їх купувати за ринковими цінами на вторсировину.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *