Студент створив мотоцикл, який їздить на болотному газі

Щоб покататися на такому мотоциклі, потрібно буквально збирати паливо з канав, болотних калюж і брудних ставків. Зате немає ризику залишитися без пального — творець байка знаходить його прямо вздовж дороги. Єдиний мінус — для повного “бака” доведеться попрацювати 8 годин, стоячи в болотних чоботях. Але студент вважає, що воно того варте, інформує Ukr.Media.

Гійс Шалкс вчиться на інженера. Він — пристрасний шанувальник футуролога Річарда Фуллера (придумав ширяючі міста і мегакуполи) і Роберта Пірсіга, автора книги «Дзен і мистецтво догляду за мотоциклом». Натхненний ними, Гійс створив мотоцикл Sloot Motor (що можна перекласти як «канавамотор»), який повинен стати відповіддю на екологічні виклики сьогодення.

“Цим винаходом я намагаюся критикувати те, як ми, наше суспільство, працюємо з усіма видами концепцій, — розповідає Гійс Шалкс, — водіння електромобіля не означає, що ви тепер поза нафтової економіки, на якій стоїть наше суспільство. Якщо ви просто витрачаєте більше грошей на проблему, це не вирішить її, проблема — ми самі, і ми повинні змінюватися”.

Ідея прийшла до нього в голову, коли він прочитав про рибака, який використовував зібраний під час риболовлі метан для приготування яєчні.

Основою для газового байка став перероблений двигун Honda GX160. Паливним баком служить резервуар з метаном.

Але разом з винаходом мотоцикла довелося винаходити і способи його дозаправки. Гійс створив “станції”, які виглядають як плавучі буйки, що збирають метан прямо з брудних водойм. Тут же, біля станції, закріплений велосипедний насос, за допомогою якого можна перекачати газ в паливний бак мотоцикла.

Головна проблема всієї цієї системи — швидкість, з якою накопичується метан. Якщо просто залишити станцію в спокої, вона буде збирати достатню кількість газу більше доби. Можна прискорити процес, розпушуючи дно і допомагаючи метану вивільнитися, але навіть так все займе близько 8 годин. При цьому повного бака Sloot Motor вистачає лише на 20 кілометрів шляху.

“Вісім годин розпушування заради двадцятикілометрової поїздки гарантують, що це будуть кращі 20 кілометрів у вашому житті. Так вони будуть просто безцінними!, — зізнається Шалкс — по суті я оплачую повний бак вісьмома годинами роботи. Але зусилля варті того”.

Джерело: https://ukr.media/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *