АТОвець із Черкас через суд добився справедливості

Суд зобов’язав виконавчий комітет черкаської міської ради надати учаснику АТО інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у місті Черкаси з цільовим призначенням «ПІД БУДІВНИЦТВО ГАРАЖА», які можна було б отримати безоплатно. Повідомляє видання “Громада Черкащини”, ГО «Організація ветеранів АТО м. Черкаси та Черкаської області».

Учасник АТО у 2021 році звернувся до Виконавчого комітету Черкаської міської ради із проханням надати інформацію про наявність вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності по місту Черкаси з цільовим призначенням: «під будівництво гаража», чоловік мав намір отримати землю безоплатно. Також він просив надати належні графічні відомості щодо вільних ділянок із вказаним цільовим призначенням, в тому числі із земель запасу (резервного фонду), які необхідні для дотримання порядку розподілу ділянок у власність. Ось тільки вільних земельних ділянок, які можуть бути надані для безкоштовної приватизації, у міськраді чомусь не зазначили.Заявник звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду, який визнав протиправними дії Виконавчого комітету, щодо надання йому недостовірної та неповної відповіді на його запит і зобов`язав Виконавчий комітет Черкаської міської ради надати достовірну та повну інформацію. Суд зазначив, що належних графічних матеріалів вільних земель зі вказаним цільовим призначенням, в тому числі із земель запасу, резервного фонду, які необхідні для дотримання порядку отримання земельної ділянки у власність громадянами, відповідач не надав…». Також не надав інформації щодо вільних земельних ділянок, які повинні бути надані відповідно до вимог ст.ст.12, 116, 118, 121, 122 ЗК України для безкоштовної приватизації і будівництва індивідуального гаража, як учаснику АТО та інваліду війни 2-ї групи. На підставі рішення суду, та виконавчого листа суду було відкрито Виконавче провадження та винесена постанова про стягнення виконавчого збору в розмірі 24.000 грн. на користь держави.

Кожен учасник АТО, кому відмовили на його заяву про надання земельної ділянки, може направити запит щодо надання публічної інформації до ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ, який зобов’язаний повідомити про наявність всіх вільних земельних ділянок для подальшої безоплатної передачі їм цих ділянок із земель державної або комунальної власності в розмірах, передбачених статтею 121 Земельного кодексу України:

– для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

Увага! Якщо в отриманій відповіді буде відмова –  сміливо подавайте заяву до суду

З питання подачі відповідних клопотань до Виконавчого комітету та суду звертайтеся до юристів “”Громади Черкащини” і ГО «Організація ветеранів АТО м.Черкаси та Черкаської області.

Джерело: https://salut-vam.com.ua/en/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *