SMART-квиток для тролейбусів хочуть запровадити у Черкасах

Автоматизовану систему обліку оплати проїзду в черкаських тролейбусах буде розробляти для КП «Черкасиелектротранс» інвестор. Оплатити проїзд можна буде карткою, за допомогою смарт-годинника або мобільного телефону.

Про це журналістам City News повідомила прес-служба Черкаської міськради.

Договір про здійснення справляння плати за транспортні послуги в міському пасажирському транспорті у Черкасах уклали виконавчий комітет Черкаської міської ради, КП «Черкасиелектротранс» та компанія, що виграла конкурс – ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи».

Згідно з договором, ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи» буде забезпечувати впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в діяльності комунального підприємства «Черкасиелектротранс» при здійсненні перевезень пасажирів міським пасажирським транспортом та справлятиме плату за транспортні послуги комунального підприємства «Черкасиелектротранс». У тролейбусах Черкас встановлять валідатори для продажу та реєстрації електронного квитка зі спеціальним програмним забезпеченням. Також будуть випущені спеціальні платіжні картки. Усе – коштом інвестора. 

«Я дуже радий, що у Черкасах буде впроваджуватися SMART-квиток. Оплатити проїзд у громадському транспорті Черкас можна буде без готівки, за допомогою картки, смарт-годинника або мобільного телефону. Це дозволить уникати побутової корупції. Місто матиме повний контроль за оплатою проїзду, пільговиками тощо. Скоротяться витрати муніципального бюджету на інкасацію», – зазначив Дмитро Овсій, голова наглядової ради інвестиційного фонду «Інтерстелар», який є акціонером ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи».

За словами директора КП «Черкасиелектротранс» Петра Кучера, впровадження електронного квитка матиме позитивні наслідки для тролейбусного парку.

«Ми вбачаємо збільшення дохідної частини, зменшення витратної частини, точний облік перевезення пасажира – як платного, так і пільговика, відсіювання різних «липових» посвідчень. Також це дасть нам можливість у подальшому оптимізувати маршрути, розклади руху і зробити наш транспорт більш ефективним», – говорить Петро Кучер.

«Це рішучий крок міста Черкаси у напрямку транспортної реформи, який дасть відчути жителям, що наше місто змінюється на краще. Черкасці отримають сучасний сервіс, а міська рада – контроль над транспортними перевезеннями. До того ж, впровадження SMART-технологій у життя Черкас та позитивний досвід залучення інвестицій сприятиме покращенню репутації міста та підвищенню його кредитного рейтингу», – відзначає перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи» вже надає відповідні послуги у Маріуполі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *