Марку із тральщиком “Черкаси” випустила “Укрпошта”

До Дня Гідності та Свободи компанія «Укрпошта» ввела в обіг нову поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311». Її розробили в межах серії «Краса та велич України. Севастополь», започаткованої в 2013 році. Про це повідомила пресслужба Черкаської міськради.

На марці зображено корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Черкаси», який після трагічних подій у березні 2014 року (коли український екіпаж відмовився здатися окупантам та 20 днів провів в облозі) стали називати символом спротиву російській окупації Криму.

Ідея відтворення на поштовій марці тральщика «Черкаси» належить Кримському товариству Асоціації філателістів України.

«Кримські філателісти запропонували на поштовій марці, присвяченій Севастополю, зобразити український корабель «Черкаси» – символ спротиву та волі, що виявили українські моряки, відмовившись виконати вимоги російських військових здати корабель та перейти на бік Росії. Художня рада «Укрпошти» підтримала цю ідею, бо з таким сюжетом поштова марка не тільки нагадає про суть державного свята, але і про вклад українських військових. А також нагадає всім, що Крим – це Україна», – прокоментував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Номінал марки – V (10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України. Фото для марки надано службою зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України.

Поштова марка вводиться в обіг 19 листопада. Погашення марки «Морський тральщик «Черкаси» U311» спеціальним штемпелем «Перший день» відбувається у Києві на головпоштамті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *